Konsole

PlayStation 5. Moc 10 teraflopów, premiera w 2018 roku. To możliwy scenariusz?

PW
Paweł Winiarski
51

PlayStation 5 w przyszłym roku? W dodatku z mocą 10 teraflopów? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć, choć poprzednim razem ten sam człowiek trafił z "przepowiednią" PS4 Slim i PS4 Pro.

PlayStation 5 miałoby pojawić się już w 2018 roku i dysponować mocą 10 teraflopów (dla porównania PS4 Pro - 4,2 teraflopa). Brzmi niedorzecznie, głównie ze względu na rychłą datę premiery. Tyle tylko, że autorem tej prognozy jest Damian Thong, analityk rynkowy z Macquarie Research, który z dużym wyprzedzeniem przepowiedział wprowadzenie na rynek PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro. I w tym wypadku wielu osobom może zaświecić się w głowie lampka - "hej, może gość znów będzie miał rację".

Ale potem pojawia się racjonalne myślenie i szczerze wątpię, by ktokolwiek z Sony zdecydował się na taki krok już teraz. Z drugiej strony podobnie mówiłem swego czasu o plotkach dotyczących PlayStation 4 Pro (jeszcze pod nazwą NEO) - i co? I się zwyczajnie pomyliłem. Jeśli w połowie roku Sony faktycznie wyskoczy z piątką, będzie to ewidentny dowód na to, że świat konsol już nigdy nie będzie taki sam, chociaż tak naprawdę już nie jest, skoro obie firmy wypuszczają dwa różniące się mocą modele w obrębie tej samej generacji. Jeśli spojrzeć na te przewidywania z jeszcze innej strony - Project Scorpio od Microsoftu będzie mocniejszy od PS4 Pro, co może przyspieszyć premierę PS5.

Niestety w tym całym konsolowym wyścigu zbrojeń najbardziej cierpią gracze. Bo jednak kupowanie nowych konsol tak szybko nie jest czymś, do czego przywykliśmy i zwyczajnie "nie tak to miało wyglądać".

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

plotki