Konsole

PlayStation 5 z oficjalną datą premiery i nazwą. Nareszcie!

Weronika Makuch
PlayStation 5 z oficjalną datą premiery i nazwą. Nareszcie!
15

Sony wreszcie do nas przemówiło i mamy pewność. Zacznijcie odkładać drobne do skarbonki - nadciąga nowe PlayStation!

Sony wreszcie potwierdziło kilka szczegółów na temat PlayStation 5. I tak - wreszcie możemy napisać to z pełnym przekonaniem - konsola będzie nazywała się właśnie PlayStation 5. Cieszę się, że Sony nie poszło w jakieś dziwne nazewnictwo całkowicie psujące dotychczasowy szyk. Do premiery konsoli jednak jeszcze trochę zostało. Niecierpliwi muszą zagryźć zęby i wytrzymać aż do Świąt 2020.

PlayStatnion 5 pojawi się pod koniec grudnia 2020

Wiemy już, że PlayStation 5 będzie w pełni wspierało ray tracing. Śledzenie promieni w czasie rzeczywistym  zostało zintegrowane z GPU. Dość kombinowania i dziwnych sztuczek ze strony deweloperów! Efekty z pewnością będą zniewalające. Dostaniemy też oczywiście nowy kontroler. Dualshock 5 otrzyma poprawione wibracje i technologię dotykową. Nie zabraknie też dopracowanych triggerów. Deweloperzy będą mogli np. zaprogramować siłę oporu, jaką będzie stawiał przycisk dla konkretnych czynności.

Dzięki ulepszonym wibracjom naprawdę odczujesz szerszy zakres informacji zwrotnych od kontrolera. Zderzenie ze ścianą będą w samochodzie wyścigowym będzie zupełnie innym doznaniem niż walka na boisku piłkarskim.(...) Deweloperzy mogą zaprogramować opór przycisków, abyś mógł dokładnie poczuć naciąganie strzały na łuk i przyspieszenie pojazdu terenowego na skalistym terenie.

PlayStation 5 zadebiutuje w dwóch wariantach: zwykłym i PRO? Poproszę, ale…

PlayStation 5 chce postawić na szybkość. Nośniki fizyczne nie znikną, ale sam napęd optyczny ma być dwukrotnie szybszy od odtwarzaczy Bluray 4K. Konsola zostanie również wyposażona w dyski SSD, co ma znacząco przyspieszyć rozgrywkę, chociażby skracając ekrany wczytywania. Większość gier nadal będzie musiało lądować bezpośrednio na dyskach, własnie przez wzgląd na ich szybkość, ale dostaniemy możliwość zainstalowania tylko wybranych elementów danego tytułu. To dobra opcja dla tych, których w grze obchodzi np. wyłącznie kampania fabularna.

Nie chcę 4K i 60 klatek tylko sprawnie i mądrze działających gier

PS5 nie otrzyma jednego menu, ponieważ każdy klient będzie mógł dostosować wygląd ekranu startowego. Sony pozwoli na dokonanie personalizacji, by każdy mógł "wyrzucić" odpowiednie dane na pierwszy ekran. Ulepszony zostanie interfejs użytkownika tak, aby zarówno gracze preferujący gry singlowe jak i fani multi byli zadowoleni. Wszystko to na papierze wygląda całkiem nieźle. Jakie będzie w rzeczywistości? Przekonamy się za nieco ponad rok. Poprosicie Mikołaja o PlayStation 5 pod choinkę?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu