Konsole

I taką aktualizację oprogramowania PlayStation 4 to ja szanuję

PW
Paweł Winiarski
24

Lubię kiedy aktualizacja oprogramowania konsoli wprowadza zmiany, które faktycznie mają znaczenie w użytkowaniu sprzętu. A takie bez wątpienia dostarczy oprogramowanie PS4 z numerem 7.0, które jeszcze w tym tygodniu trafi na nasze konsole.

Standardowo dla wszystkich aktualizacji, zarówno kolejna łatka jak i kolejne nowe oprogramowanie ma działać lepiej, szybciej i stabilniej. W przypadku 7.0 dla PlayStation 4, Sony wprowadza jednak nowe, dość ważne i przydatne moim zdaniem funkcje - szczególnie jeśli gracie online. Dotychczas w tak zwanej "imprezie" mogło brać udział jednocześnie 8 osób. To sporo, szczególnie jeśli każdy lubi sobie czasem pogadać - Sony postanowiło jednak podwoić tę liczbę i oprogramowanie 7.0 wprowadzi imprezy aż dla 16 osób. Zdarzało mi się trafić na party, w którym nie było już miejsc więc bardzo chętnie przywitam tę nowość.

Jeśli korzystacie z imprez na PS4 to na pewno zauważyliście, że czasami nie jest idealnie jeśli chodzi o jakość połączenia, jak i jakość samych rozmów. Te mają zostać poprawione - Amerykanie dostaną jeszcze jeden bonus w postaci transkrypcji rozmów przez czat, z wykorzystaniem aplikacji PS4 Second Screen, którą uruchamia się na urządzeniu mobilnym.

Zobacz też: Wszystko o konsoli PlayStation 4

Od firmware z numerem 7.0 wszyscy będą już mogli streamować rozgrywkę na smartfony i tablety z Androidem 5.0 i nowszym. Dotychczas Gra zdalna działała wyłącznie ze smartfonami i tabletami z serii Sony Xperia, iOS, PC, Mac oraz konsolą PlayStation Vita. Teraz zadziała po prostu na sprzęcie z Androidem - aplikacja znajdzie się w Google Play. Dodatkowo Android 10 wprowadzi możliwość bezproblemowego podłączenia kontrolera DualShock 4 do smartfona lub tabletu.

Jestem bardzo ciekawy tych 16 osób w systemowym party i postaram się jak najszybciej tę rozbudowaną funkcję sprawdzić. Bardzo lubię imprezy na PlayStation - to mój podstawowy kanał komunikacji ze znajomymi podczas grania. Wielokrotnie jednak mieliśmy problemy z połączeniem, gdzieś pojawiały się kłopoty z NAT-em, ktoś kogoś nie słyszał. Czasem problem znikał po restarcie konsoli, czasem następnego dnia. Mam nadzieję, że to też udało się wyeliminować nowym oprogramowaniem.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: