Felietony

PS4 jest nie do pobicia. Nawet PlayStation 5 może mieć problem!

Kamil Świtalski
PS4 jest nie do pobicia. Nawet PlayStation 5 może mieć problem!
1

PlayStation 4 sprzedaje się jak świeże bułeczki — to żadna tajemnica. Jest na tyle dobrze, że udało mu się pobić wynik kultowego PlayStation 2!

Konsole Sony sprzedają się jak świeże bułeczki. W tym segmencie japoński gigant ma dobrą passę... właściwie od początku. Fakt, w przypadku PS3 poczuli się trochę zbyt pewnie — wtedy też Microsoft pokazał im, że z piedestału można łatwo zostać zepchniętym. Ich pozycja w poprzedniej generacji nie była tak pewna, jak mogłoby się wydawać po ogromnym sukcesie PlayStation 2. Ale udało im się podnieść i PlayStation 4 to zdecydowany powrót na szczyt!

100 milionów sprzedanych egzemplarzy. Najszybciej sprzedająca się konsola świata: PlayStation 4

Stosunkowo niewiele konsol może pochwalić się tak oszałamiającymi liczbami, jak sto milionów sprzedanych egzemplarzy. PlayStation 4 ma ten zaszczyt. A właściwie można powiedzieć, że ma podwójny zaszczyt — bo jest sprzętem z tego segmentu, któremu najszybciej udało się przekroczyć tę magiczną granicę. Zajęło jej to pięć lat i 7 miesięcy. Dotychczasową rekordzistką była ich konsolka sprzed dwóch generacji (PlayStation 2), której zajęło to o dwa miesiące więcej.

Mimo że Nintendo Switch radzi sobie doskonale, do tak imponujących liczb mu (jeszcze) daleko — ale zobaczymy jak sprawy będą miały się po pierwszych obniżkach cen i wprowadzeniu nowego modelu: Nintendo Switch Lite. Jedno jest pewne — Microsoft z nowym Xboxem (znanym na tę chwilę jako Project Scarlet) szykuje się do ataku i jestem przekonany, że przygotują się do walki znacznie lepiej, niż miało to miejsce w trwającej właśnie generacji. To właśnie taka ofensywa ze strony jego największego konkurenta jawi mi się jako największy problem do pobicia tego wyniku. Bo o to, że PlayStation 5 poradzi sobie doskonale jestem raczej spokojny. Tym bardziej, że tym razem ma nie zabraknąć wstecznej kompatybilności. Patrząc na to w jakim (opłakanym) stanie jest moje premierowe PS4, sam ustawię się w kolejce by uporać się z zaległościami, których pewnie nie zabraknie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu