Telekomy

Play udostępnia więcej szczegółów odnośnie nowej oferty Stan Nielimitowany

Grzegorz Ułan
Play udostępnia więcej szczegółów odnośnie nowej oferty Stan Nielimitowany
23

Wczoraj odbyła się prezentacja nowej oferty Play Stan Nielimitowany, jednak bez wdawania się w szczegóły, dziś poznaliśmy już więcej informacji na jej temat.

Z wczorajszych informacji wynikało, że nowa oferta Stan Nielimitowany obejmuje dostęp do filmów i seriali w serwisie Showmax na 12 miesięcy i muzyki w Tidal na 24 miesiące w ramach opłaty za abonament, oraz PlayNOW. Do tego dochodziły nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS/MMS oraz transfer danych bez limitu GB.

Cenowo wyglądać to będzie tak, że w podstawowej ofercie, czyli Formuła SOLO za taki zestaw trzeba będzie zapłacić 50 zł, w Formuła DUET po 40 zł na głowę, a w ofercie Formuła RODZINA z trzema kartami SIM po 35 zł na osobę.

Od razu trzeba tu zaznaczyć, że mimo dołączenia do oferty Showmax i Tidal, nie ma tu miejsca na podwyżkę obecnych planów, a wręcz przeciwnie. Dotychczas za Formuła SOLO L trzeba było zapłacić 55 zł, po nowemu będzie 50 zł. Za Formuła DUET L opłata wynosiła 95 zł, teraz 80 zł, a za Formuła RODZINA 125 zł, po nowemu 105 zł.

Czego się dowiedzieliśmy dziś? Play zorganizował specjalnie w tym celu streaming z sesją pytań i odpowiedzi na temat nowej oferty.

Klienci pytali przede wszystkim o ten transfer danych bez limitu GB, czyli ile GB będzie dostępnych na pełnej prędkości - limit ten pozostaje na poziomie 10 GB, później prędkość spada do 1 Mb/s. Przy czym będą dostępne pakiety transferu danych odblokowujące pełną prędkość transferu.

Padło też pytanie, czy korzystanie z Showmax i Tidal będzie pomniejszało paczkę danych z abonamentu. Okazało się, że pomniejsza w tych dwóch usługach, z pominięciem jedynie PlayNOW.

Z kolejnego pytania wynikało, że obecni klienci dotychczasowych taryf będą mogli migrować do nowej oferty. Ale najważniejsza informacja z tego wypłynęła taka, że stare oferty dzisiaj o północy zostaną dezaktywowane, pozostanie tylko nowa oferta Stan Nielimitowany. To oznacza, że obecne taryfy S i M, od jutra nie będą dostępne. Jeśli będziecie chcieli płacić mniej niż nowe 50 zł w Formuła SOLO, 40 zł za osobę w DUET albo 35 zł w RODZINA, będziecie musieli zdecydować się na ograniczony transfer danych do 2 GB w opcji Stan Nielimitowany MINI.

Niestety nie pojawiła się odpowiedź na pytanie, czy w ramach TIDALA będzie można słuchać muzyki w jakości bezstratnej (oferta HiFi) oraz na jedno z trudniejszych pytań, a mianowicie dlaczego prędkość internetu w roamingu krajowym w Play, została ponownie obniżona.

Całość sesji Q&A możecie zobaczyć na poniższym filmie (zaczyna się od 3m46s):

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Play