Telekomy

Play udostępnia więcej szczegółów odnośnie nowej oferty Stan Nielimitowany

Grzegorz Ułan
23

Wczoraj odbyła się prezentacja nowej oferty Play Stan Nielimitowany, jednak bez wdawania się w szczegóły, dziś poznaliśmy już więcej informacji na jej temat.

Z wczorajszych informacji wynikało, że nowa oferta Stan Nielimitowany obejmuje dostęp do filmów i seriali w serwisie Showmax na 12 miesięcy i muzyki w Tidal na 24 miesiące w ramach opłaty za abonament, oraz PlayNOW. Do tego dochodziły nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS/MMS oraz transfer danych bez limitu GB.

Cenowo wyglądać to będzie tak, że w podstawowej ofercie, czyli Formuła SOLO za taki zestaw trzeba będzie zapłacić 50 zł, w Formuła DUET po 40 zł na głowę, a w ofercie Formuła RODZINA z trzema kartami SIM po 35 zł na osobę.

Od razu trzeba tu zaznaczyć, że mimo dołączenia do oferty Showmax i Tidal, nie ma tu miejsca na podwyżkę obecnych planów, a wręcz przeciwnie. Dotychczas za Formuła SOLO L trzeba było zapłacić 55 zł, po nowemu będzie 50 zł. Za Formuła DUET L opłata wynosiła 95 zł, teraz 80 zł, a za Formuła RODZINA 125 zł, po nowemu 105 zł.

Czego się dowiedzieliśmy dziś? Play zorganizował specjalnie w tym celu streaming z sesją pytań i odpowiedzi na temat nowej oferty.

Klienci pytali przede wszystkim o ten transfer danych bez limitu GB, czyli ile GB będzie dostępnych na pełnej prędkości - limit ten pozostaje na poziomie 10 GB, później prędkość spada do 1 Mb/s. Przy czym będą dostępne pakiety transferu danych odblokowujące pełną prędkość transferu.

Padło też pytanie, czy korzystanie z Showmax i Tidal będzie pomniejszało paczkę danych z abonamentu. Okazało się, że pomniejsza w tych dwóch usługach, z pominięciem jedynie PlayNOW.

Z kolejnego pytania wynikało, że obecni klienci dotychczasowych taryf będą mogli migrować do nowej oferty. Ale najważniejsza informacja z tego wypłynęła taka, że stare oferty dzisiaj o północy zostaną dezaktywowane, pozostanie tylko nowa oferta Stan Nielimitowany. To oznacza, że obecne taryfy S i M, od jutra nie będą dostępne. Jeśli będziecie chcieli płacić mniej niż nowe 50 zł w Formuła SOLO, 40 zł za osobę w DUET albo 35 zł w RODZINA, będziecie musieli zdecydować się na ograniczony transfer danych do 2 GB w opcji Stan Nielimitowany MINI.

Niestety nie pojawiła się odpowiedź na pytanie, czy w ramach TIDALA będzie można słuchać muzyki w jakości bezstratnej (oferta HiFi) oraz na jedno z trudniejszych pytań, a mianowicie dlaczego prędkość internetu w roamingu krajowym w Play, została ponownie obniżona.

Całość sesji Q&A możecie zobaczyć na poniższym filmie (zaczyna się od 3m46s):

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Play