Telekomy

Play rozpoczął wysyłkę SMS-ów do Polaków nadużywających roamingu

Grzegorz Ułan
Play rozpoczął wysyłkę SMS-ów do Polaków nadużywających roamingu
28

Pierwszy taką procedurę uruchomił Plus w zeszłym miesiącu, który rozesłał do swoich klientów SMS-y informujące o nadmiernym korzystaniu z połączeń w roamingu. Teraz przyszedł czas na klientów Play.

O co chodzi z tym nadmiernym korzystaniem z roamingu? Otóż jest to prosta zasada zgodna z Polityką Uczciwego Korzystania z Roamingu UE, według której, klienci którzy w okresie ostatnich 4 miesięcy częściej korzystali z roamingu niż z połączeń krajowych u swojego operatora, mogą być obciążani dodatkową opłatą.

Wcześniej operator musi jednak wysłać do nich SMS-a informującego ich o tym fakcie. Play właśnie rozpoczął ich wysyłanie do klientów, którzy w zasadzie bez przerwy przebywają za granicą. Treść tego SMS-a brzmi następująco:

Twój bilans roamingowy za ostatnie 4 miesiące: dzwonisz, odbierasz rozmowy, korzystasz z SMS-ów, korzystasz z MMS-ów, korzystasz z internetu więcej i przebywasz częściej w UE niż w Polsce. Zgodnie z rozporządzeniem PE i Rady UE za dwa tygodnie zaczniemy doliczać w UE do połączeń wykonywanych 0,16 zł/min, połączeń odebranych 0,05 zł/min, SMS-ów 0,05/szt, MMS-ów 0,04 zł/szt, transmisji danych 0,04 zł/MB jeśli Twój bilans się nie zmieni.

Więc jeśli dostaniecie takiego SMS-a macie dwa tygodnie na powrót do kraju, ewentualnie skorzystanie z jakiejś lokalnej karty, z kraju w którym przebywacie, chyba że takie dodatkowe opłaty nie robią Wam różnicy.

Duży plus dla Play za wcześniejsze poinformowanie o tym, jak pamiętamy w przypadku Plusa, klienci niezbyt dobrze przyjęli ten fakt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu