Telekomy

Orange korzysta jeszcze z faktu bycia siecią #1 w Polsce

Grzegorz Ułan
Orange korzysta jeszcze z faktu bycia siecią #1 w Polsce
55

Orange od jakiegoś czasu reklamuje się hasłem Sieci #1, nadal jest to prawda, choć czują już oddech Play na plecach. Pozostało już niewiele do dogonienia przez fioletowych, choć tak naprawdę Orange to w zasadzie wiele innych usług, o których Play jeszcze nie myśli.

Jak wiecie już ponad rok temu zaczęliśmy o sobie mówić jako o Sieci #1. Nie było to stwierdzenie bez pokrycia. Za „Siecią #1” stoi liczba klientów, szybkość sieci mobilnej, światłowód, bezpieczeństwo które zapewnia nasz CERT, a także szereg innych argumentów. Wszystkie je zebraliśmy na stronie https://www.orange.pl/siecnr1.

Na wspomnianej stronie znajdziecie kilka zakładek z liczbami obrazującymi liczbę kart SIM, ale to dane po II kwartale 2017 roku. Jak wiemy na razie tylko Orange pochwalił się danymi za III kwartał, a tam mamy już wynik nieco mniejszy, bo 14,358 mln sztuk.

Jeśli Play nie zmniejszył swojego stanu posiadania po III kwartale, to wysunie się na prowadzenie.

Ale jak wspomniałem, Orange to nie tylko telefony komórkowe, to również szerokopasmowy dostęp do internetu i tutaj wyraźnie przoduje, a jak UOKiK zezwoli na połączenie z Multimedia, to i tak tylko nieznacznie zmniejszy się przewaga nad UPC.

Orange to też najszybszy internet mobilny, według raportu RFBenchmark, o którym również pisaliśmy, a jest tym bardziej wiarygodny, że mierzony jest przez jego użytkowników.

Pozostałe zakładki, to raczej marketingowe dane, które mają przedstawiać tę sieć jako innowacyjną i nowoczesną, ale i tak ruch ten zasługuje na uwagę. Mamy w Polsce dużą konkurencję jeśli chodzi o telekomy, a jeśli któryś z nich wyróżnia się na jakimś polu, to dlaczego ma się tym nie chwalić.

Niemniej czekamy na ruch pozostałych telekomów z „wielkiej czwórki”, a przede wszystkim na wyniki, które z pewnością trochę przetasują te powyższe statystyki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile