Telekomy

T-Mobile chce zastąpić Wam hasła czy jednorazowe SMS-y - poznajcie Mobile Connect

Grzegorz Ułan
T-Mobile chce zastąpić Wam hasła czy jednorazowe SMS-y - poznajcie Mobile Connect
1

Pamiętanie dziesiątek różnych haseł do dziesiątków różnych serwisów w sieci, to cały czas zmora internautów. Jedni radzą sobie z tym przy użyciu zewnętrznych usług, typu menadżer haseł, inni korzystają z tych samych haseł do różnych serwisów. Oba rozwiązania są zawodne, więc cały czas poszukiwane są inne opcje, mogące zastąpić tę metodę uwierzytelniania. Jedną z nich jest usługa Mobile Connect od T-Mobile, który jako pierwszy operator w Polsce chce ją wdrożyć na szeroką skalę.

Już teraz z Mobile Connect będą mogli korzystać klienci T-Mobile logujący się za pośrednictwem komputera do serwisu T‑Mobile – www.granienaczekanie.pl.

Usługa działa podobnie jak powiadomienia push w bankach. Wystarczy przy logowaniu wpisać swój numer telefonu i zamiast wpisywania hasła wybrać przycisk Mobile Connect, na naszym telefonie pojawi się powiadomienie push, gdzie wystarczy potwierdzić logowanie i na tym koniec. Nie jest tu wymagane połączenie z internetem, wszystko odbywa się po stronie operatora, co ma gwarantować bezpieczeństwo takiego logowania.

Rozwiązanie Mobile Connect zapewnia operator sieci mobilnej, w oparciu o swoją infrastrukturę, jednak z pominięciem otwartego kanału komunikacji, jakim są usługi transmisji danych, co w znaczny sposób zwiększa bezpieczeństwo danych. Oznacza to, że Klient nie musi korzystać ani być w zasięgu usług internetowych operatora, nie musi też posiadać telefonu, który je obsługuje. Do korzystania z Mobile Connect wystarczy najprostszy telefon. Dzięki możliwości ustawienia potwierdzania kodem PIN (jednym dla wszystkich serwisów) i zaawansowaniu technologicznemu usługa, gwarantuje wyższy komfort, a przede wszystkim wyższy poziom bezpieczeństwa niż popularne kody SMS-owe.

Granie na czekanie to początek, w najbliższym czasie T-Mobile chce, aby przy pomocy Mobile Connect klienci mogli logować się do innych serwisów internetowych, serwisów bankowych, czy wykorzystywać go do autoryzacji transakcji w miejsce dotychczasowych jednorazowych haseł przesyłanych SMS-em.

Więcej szczegółów nowej usługi znajdziecie na dedykowanej jej stronie pod tym adresem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu