E-commerce

Paynow - nowa bramka płatnicza od mBanku z prowizją poniżej 1%

GU
Grzegorz Ułan
7

Jak widać banki chcą podebrać istniejącym operatorom bramek płatniczych typu Przelewy24 trochę tego tortu, bo po ING kolejny bank uruchamia własną bramkę płatniczą.

Dla banków wdrożenie takiej bramki płatniczej nie jest zbyt trudne i korzystając z własnej infrastruktury mogą szybko i bezpiecznie obsługiwać taki system, do tego zapewniając natychmiastowe przelewy na konta właścicieli sklepów, którzy zdecydują się na ich integrację z bramką płatniczą banku.

https://www.paynow.pl/src/media/paynow.mp4

Na stronie Paynow można już przeczytać zapewnienia mBanku, że to będzie najszybsza bramka płatnicza, która najszybciej wypłaca pieniądze.

Doświadczenie w pracy nad produktami bankowymi pozwoliło nam stworzyć proste i intuicyjne narzędzie. Dlatego z Paynow transakcje dokonywane są szybko, a pieniądze od razu trafiają na Twoje konto.

https://www.paynow.pl/src/media/paynow.mp4

Szybkość przelewów to jedno, a drugim ważnym elementem dla sklepów są prowizje od wpłacanych przelewów przez klientów. Tutaj, jak podaje branżowy serwis Cashless.pl, Paynow oferuje atrakcyjną prowizję wynoszącą 0,95% - w innych bramkach prowizja ta przekracza już 1%.

Osobiście wczytałem się jednak w regulamin i wygląda to na to, że ta niska prowizja ma za zadanie jedynie przyciągnąć nowych klientów od konkurencji - przyznawana jest nowym sklepom jako czasowa promocja i może być przedłożona, gdy dany sklep odepnie inne bramki płatnicze, z których do tej pory korzystał.

Prowizja od transakcji wynosi 0,95% wartości transakcji. Stawka ważna jest przez 6 miesięcy od uruchomienia usługi w formie pilotażu. Stawka może być ważna przez 24 miesiące w przypadku wypięcia konkurencyjnych bramek płatności świadczących usługę przyjmowania płatności.

Dodatkowo właściciele sklepów, którzy na dzień 30 września nie korzystali jeszcze z usług mBanku, mogą założyć sobie konto (to warunek, by w ogóle móc skorzystać z ich bramki płatniczej) mBiznes Konto Standard z gwarancją braku opłat przez 24 miesiące. Ta promocja trwa od 01.10.2019 r. do 04.12.2019 r.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: