Bank

Nowoczesność już w pełni zawitała do Banku Pocztowego, wprowadzają własnie Apple Pay

GU
Grzegorz Ułan
1

Zaledwie dwa dni temu dzieliłem się z Wami dobrą wiadomością dla ponad 0,5 mln klientów Banku Pocztowego, którzy to w końcu uzyskali dostęp do nowoczesnej aplikacji mobilnej i internetowej EnveloBanku, a dziś mam kolejną - klienci obu banków otrzymali właśnie dostęp do nowoczesnych płatności mobilnych Apple Pay.

O dostępie do bankowości elektronicznej i mobilnej EnveloBanku dla klientów Banku Pocztowego pisałem w poniedziałek, dziś się okazuje, że i w płatnościach klienci tych banków mogą już w pełni korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Po Google Pay udostępnionym dwa miesiące temu, przyszedł czas na udostępnienie Apple Pay dla wszystkich kart debetowych i kredytowych.

Sylwia Kosidło, Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych i Bankowości Elektronicznej Banku Pocztowego:

W ostatnich tygodniach wprowadziliśmy do oferty Banku istotne zmiany, które powinni docenić Ci spośród naszych Klientów, którzy cenią sobie nowoczesną bankowość. Nasza najnowsza propozycja to Apple Pay – usługa, która świetnie wpisuje się w nasze plany dotyczące rozwoju Banku Pocztowego w obszarze nowych technologii

Ostatnimi nowościami w tym banku, ich właściciele dają wyraźny sygnał, że chcą zerwać z postrzeganiem ich jako bank dla starszych ludzi. Z pewnością chcą teraz powalczyć o młodszą grupę odbiorców. Czy to się im uda, okaże się za jakiś czas. Niemniej zaczyna to już wyglądać naprawdę dobrze. No może brakuje jeszcze płatności zegarkami, ale podejrzewam, że to kwestia czasu, skoro już nawet spółdzielcze banki to wdrożyły.

Płatności Apple Pay dostępne są dla klientów Banku Pocztowego, którzy są w posiadaniu kart płatniczych, zarówno z logo VISA jaki Mastercard.

Źródło: Bank Pocztowy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu