Płatności i bankowość

Płatności zbliżeniowe BLIKIEM coraz bliżej! Już niedługo zapłacisz tak na całym świecie

Grzegorz Ułan
Płatności zbliżeniowe BLIKIEM coraz bliżej! Już niedługo zapłacisz tak na całym świecie
40

Po raz pierwszy o płatnościach zbliżeniowych BLIKIEM pisałem Wam w połowie grudnia ubiegłego roku, wtedy to dowiedzieliśmy się, że możliwe to będzie we współpracy z Mastercardem. Dziś Polski Standard Płatności i współpracujące z systemami banki poinformowały o nawiązaniu strategicznej współpracy z Mastercard w tym zakresie, dzięki czemu to już tylko kwestia formalna, kiedy już będziemy mogli płacić zbliżeniowo BLIKIEM.

Płatności zbliżeniowe smartfonem wyposażonym w aplikację bankową z wdrożonymi płatnościami BLIK będą możliwe na całym świecie wszędzie tam, gdzie dostępne są terminale akceptujące płatności zbliżeniowe Mastercard.

Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA:

Konsekwentnie rozwijamy system płatności mobilnych BLIK, dziś w Polsce stał się on już powszechny. Użytkownicy kochają ten sposób płacenia oraz przekazywania pieniędzy. Właśnie rozpoczynamy nowy etap naszej historii, który przyniesie zupełnie nową jakość korzystania z BLIKA. Współpraca z Mastercard umożliwi nam znaczne przyśpieszenie dalszego rozwoju i przyniesie wiele korzyści wszystkim klientom banków, którzy dziś tak chętnie płacą BLIKIEM. System płatności mobilnych BLIK powstał dzięki porozumieniu i współpracy największych banków. Teraz, dzięki współpracy z silnym, globalnym partnerem rozpoczyna nowy etap rozwoju.

Płatności zbliżeniowe BLIKIEM wdrożone będą bezpośrednio w aplikacjach mobilnych naszych banków i zintegrowane z usługą Mastercard Digital Enablement Service (MDES). Jako, że większość banków w Polsce udostępniły już BLIKA, możemy więc mówić, że nowa technologia płatności zbliżeniowych dostępna będzie dla 90% klientów korzystających z usług bankowych w naszym kraju.

Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację, Mastercard Europe:

Wierzymy, że cyfrowa przyszłość będzie oferować konsumentom nowe sposoby płacenia za codzienne zakupy, z niespotykanym dotąd poziomem wygody, szybkości i bezpieczeństwa. Kluczem do wdrażania innowacyjnych rozwiązań jest współpraca, dlatego Mastercard wchodzi w różne partnerstwa z podmiotami dysponującymi unikalną technologią. Dzięki temu możemy być częścią i ważnym elementem rewolucji cyfrowej. Nasza umowa z Polskim Standardem Płatności jest wspaniałym przykładem takiej współpracy. Cieszymy się, że wspieramy BLIK w jego międzynarodowym wzroście, przyczyniając się do niesienia korzyści klientom.

Strony nie zdradzają jeszcze szczegółowych warunków podpisanej właśnie umowy, te zostaną nam udostępnione po spełnieniu wszystkich warunków formalnych w niej zawartych.

Źródło: PSP/Mastercard.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu