Płatności i bankowość

Płatności zbliżeniowe BLIKIEM coraz bliżej! Już niedługo zapłacisz tak na całym świecie

Grzegorz Ułan
40

Po raz pierwszy o płatnościach zbliżeniowych BLIKIEM pisałem Wam w połowie grudnia ubiegłego roku, wtedy to dowiedzieliśmy się, że możliwe to będzie we współpracy z Mastercardem. Dziś Polski Standard Płatności i współpracujące z systemami banki poinformowały o nawiązaniu strategicznej współpracy z Mastercard w tym zakresie, dzięki czemu to już tylko kwestia formalna, kiedy już będziemy mogli płacić zbliżeniowo BLIKIEM.

Płatności zbliżeniowe smartfonem wyposażonym w aplikację bankową z wdrożonymi płatnościami BLIK będą możliwe na całym świecie wszędzie tam, gdzie dostępne są terminale akceptujące płatności zbliżeniowe Mastercard.

Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA:

Konsekwentnie rozwijamy system płatności mobilnych BLIK, dziś w Polsce stał się on już powszechny. Użytkownicy kochają ten sposób płacenia oraz przekazywania pieniędzy. Właśnie rozpoczynamy nowy etap naszej historii, który przyniesie zupełnie nową jakość korzystania z BLIKA. Współpraca z Mastercard umożliwi nam znaczne przyśpieszenie dalszego rozwoju i przyniesie wiele korzyści wszystkim klientom banków, którzy dziś tak chętnie płacą BLIKIEM. System płatności mobilnych BLIK powstał dzięki porozumieniu i współpracy największych banków. Teraz, dzięki współpracy z silnym, globalnym partnerem rozpoczyna nowy etap rozwoju.

Płatności zbliżeniowe BLIKIEM wdrożone będą bezpośrednio w aplikacjach mobilnych naszych banków i zintegrowane z usługą Mastercard Digital Enablement Service (MDES). Jako, że większość banków w Polsce udostępniły już BLIKA, możemy więc mówić, że nowa technologia płatności zbliżeniowych dostępna będzie dla 90% klientów korzystających z usług bankowych w naszym kraju.

Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację, Mastercard Europe:

Wierzymy, że cyfrowa przyszłość będzie oferować konsumentom nowe sposoby płacenia za codzienne zakupy, z niespotykanym dotąd poziomem wygody, szybkości i bezpieczeństwa. Kluczem do wdrażania innowacyjnych rozwiązań jest współpraca, dlatego Mastercard wchodzi w różne partnerstwa z podmiotami dysponującymi unikalną technologią. Dzięki temu możemy być częścią i ważnym elementem rewolucji cyfrowej. Nasza umowa z Polskim Standardem Płatności jest wspaniałym przykładem takiej współpracy. Cieszymy się, że wspieramy BLIK w jego międzynarodowym wzroście, przyczyniając się do niesienia korzyści klientom.

Strony nie zdradzają jeszcze szczegółowych warunków podpisanej właśnie umowy, te zostaną nam udostępnione po spełnieniu wszystkich warunków formalnych w niej zawartych.

Źródło: PSP/Mastercard.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu