Płatności i bankowość

Płatności PeoPay HCE teraz już bez dostępu do sieci

Grzegorz Ułan
Płatności PeoPay HCE teraz już bez dostępu do sieci
114

Bank Pekao jako pierwszy w Polsce udostępnił zbliżeniowe płatności mobilne HCE pod koniec 2014 roku. Jednak jako pionier HCE udostępnił tę opcję z jedną podstawową wadą, a mianowicie koniecznością bycia w zasięgu sieci podczas dokonywania płatności. Dziś dostałem emaila z informacją, że to ograni...

Bank Pekao jako pierwszy w Polsce udostępnił zbliżeniowe płatności mobilne HCE pod koniec 2014 roku. Jednak jako pionier HCE udostępnił tę opcję z jedną podstawową wadą, a mianowicie koniecznością bycia w zasięgu sieci podczas dokonywania płatności.

Dziś dostałem emaila z informacją, że to ograniczenie zostało zniesione i udostępnili w Google Play nową wersję PeoPay, która już nie będzie wymagała dostępu do sieci w przypadku dokonywania płatności zbliżeniowych.

Ta wiadomość ucieszy tych Czytelników, którzy narzekali na tę niedogodność pod wpisem, w którym informowaliśmy o wprowadzeniu HCE do BZWBK.

W celu dokonania płatności klient wybiera opcję „Zbliż i płać”, wpisuje PIN w aplikacji PeoPay i zbliża smartfon do terminala. W przypadku transakcji poniżej 50 PLN, analogicznie jak w przypadku kart zbliżeniowych, nie jest wymagana autoryzacja kodem PIN na terminalu.

W nowej wersji, klient może płacić za mniejsze zakupy – do kwoty 50 PLN, bez konieczności wcześniejszego wpisywania numeru PIN i włączania aplikacji PeoPay. Aby korzystać z tej możliwości, wystarczy, że klient wybierze w ustawieniach telefonu tryb „szybka płatność”.

Użytkownik PeoPay zapłaci zbliżeniowo nawet w miejscach, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowych, lub jest on słaby, takich jak przykładowo hale handlowe, czy podziemne pasaże. Co więcej, zapłaci przy pomocy aplikacji, jeśli skończy się transfer danych w smartfonie, albo nie będzie chciał włączać transferu danych za granicą. W porównaniu z wcześniejszymi wersjami zmianie uległ wygląd ekranu głównego aplikacji i niektórych funkcji.

Nowa wersja aplikacji dostępna jest już w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu