Bank

Płatności zbliżeniowe w technologii HCE już dostępne w BZWBK

Grzegorz Ułan
Płatności zbliżeniowe w technologii HCE już dostępne w BZWBK
71

Płatności zbliżeniowe to u nas temat często poruszany, jednak prawie zawsze pod naszymi wpisami komentujecie je w podobny sposób: „jest HCE? Nie ma? To dziękuję”. Nie trudno to zrozumieć, ta technologia wydaje się najwygodniejszą obecnie opcją przy płatnościach zbliżeniowych. Trend ten wśród pols...

Płatności zbliżeniowe to u nas temat często poruszany, jednak prawie zawsze pod naszymi wpisami komentujecie je w podobny sposób: „jest HCE? Nie ma? To dziękuję”. Nie trudno to zrozumieć, ta technologia wydaje się najwygodniejszą obecnie opcją przy płatnościach zbliżeniowych.

Trend ten wśród polskich banków zapoczątkował jeszcze w zeszłym roku Bank Pekao, miałem przyjemność być na ich konferencji. Po tej premierze zaczęły się prace nad ich wdrożeniem w innych bankach. Z oficjalnie już zaprezentowanych wymienić mogę tylko Getin Bank.

Dziś do tego grona dołączył Bank Zachodni WBK. Dostaliśmy właśnie informacje, że najnowsza wersja aplikacji mobilnej, dostępna już w Google Play, została wyposażona w tę funkcję. Najważniejszą zaletą HCE, pod względem samego korzystania z płatności zbliżeniowych, jest możliwość płacenia bez konieczności przebywania w zasięgu sieci oraz fakt, że nie trzeba przy tym wymieniać karty SIM. By móc skorzystać z płatności HCE wystarczy telefon z obsługą NFC oraz z systemem Android w wersji od 4.4 wzwyż.

Przeczytajmy jeszcze, co o tej nowej opcji mówią przedstawiciele banku oraz Visy, we współpracy z którą BZWBK wdrożyła nową funkcję.

Błażej Mika, dyrektor Centrum Rozwoju Kart i Płatności, Bank Zachodni WBK:

Udostępnienie naszym klientom mobilnych płatności zbliżeniowych Visa to ważny krok w realizacji strategii rozwoju Banku Zachodniego WBK. Dzisiaj konsumenci poszukują najbardziej praktycznych i wygodnych rozwiązań płatniczych, a na czele ich potrzeb znajduje się możliwość dokonywania transakcji zbliżeniowych za pomocą smartfona. Wdrażając wspólnie z Visa rozwiązanie wykorzystujące technologię HCE, oddajemy w ręce klientów narzędzie, dzięki któremu będą mogli zapłacić smartfonem w większości terminali działających w Polsce.

Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe:

Gratulujemy Bankowi Zachodniemu WBK udostępnienia swoim klientom mobilnych płatności zbliżeniowych Visa opartych o chmurę. Jak wynika z naszych badań, trzech na pięciu polskich konsumentów jest dzisiaj zainteresowanych płaceniem zbliżeniowo za pomocą smartfona w sklepach, a ponad dwie trzecie przewiduje, że za pięć lat będzie dokonywać płatności mobilnych regularnie.

Jedną z głównych zalet mobilnych płatności zbliżeniowych Visa jest szeroka sieć akceptacji, która do końca 2017 r. obejmie wszystkie terminale płatnicze działające w Polsce, a do końca 2019 r. wszystkie terminale w Europie.

W kwestii formalnej dodam, że transakcje do 50 zł będzie można realizować bez konieczności podawania kodów, natomiast powyżej 50 zł będą wymagały potwierdzenia w terminalu płatniczym, poprzez wprowadzenie swojego PIN-u. Przy tym, aby dokonać samej transakcji nie trzeba uruchamiać dodatkowo aplikacji BZWBK24, wystarczy odblokować ekran smartfona i zbliżyć go do terminala.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile