Mobile

Bank Pekao udostępnia zupełnie nową wersję aplikacji mobilnej „Pekao24 na tablety”

Grzegorz Ułan
Bank Pekao udostępnia zupełnie nową wersję aplikacji mobilnej „Pekao24 na tablety”
24

Na dzisiejszym spotkaniu prasowym przedstawiciele banku zaprezentowali nową aplikację mobilną do obsługi bankowości elektronicznej, przeznaczoną i dopasowaną do tabletów. Skąd taki krok, by robić specjalną wersję na tablety? Od razu na początku zostało to wyjaśnione, że z uwagi na znaczną liczbę logowań z takich urządzeń. Miesięcznie - aż 15 % odnotowują właśnie z tabletów.

A jak tablety to i specyficzna obsługa, gesty i działanie aplikacji, a dotychczasowa wersja mobilna Pekao dostosowana była raczej do mniejszych ekranów smartfonów. Jak im to wyszło? Wizualnie bardzo mi się podoba, praktycznie również ładnie to wykonali. Już na pierwszym ekranie widzimy wszystkie potrzebne rzeczy, których to zwykle poszukujemy w pierwszej kolejności, czyli saldo, historię transakcji czy opcja szybkiego przelewu.

Tym szczególnie chwalili się podczas prezentacji, szybki przelew uruchamia się w warstwie aplikacji, takie okienko przysłaniające pulpit. Przy wyborze rachunku zastosowano opcję znaną z Google, czyli po wpisaniu pierwszych liter czy to nazwy rachunku czy rodzaju przelewu, będzie można szybko wybrać właściwą pozycję. Nazwali to po swojemu - „Szukasz – masz”.

Oprócz tego wprowadzono kategoryzację wydatków. Wstępnie już podzielone na dom, transport czy zdrowie, ale jest również opcja samodzielnego podziału tych wydatków, jak również przenoszenia ich pomiędzy poszczególnymi kategoriami.

Osobiście wydaje mi się, że bardzo dobrze im to wyszło. Aplikacja jest naprawdę przejrzyście wykonana i do tego funkcjonalnie i intuicyjnie w obsłudze. Bawiłem się nią przez chwilę i choć nie mam konta w tym banku, bez problemu się odnalazłem w tej aplikacji. Kilka tapnięć pozwoliło mi zapoznać się z wszystkimi jej funkcjami i nie miałem żadnego problemu z odnalezieniem podstawowych operacji.

Na koniec jeszcze parę zrzutów, udostępnionych przez bank:

Aplikacja już dostępna jest w Google Play,do App Store została już wysłana, powinna się pojawić za kilka dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

płatności