E-commerce

Prywatna skrzynka do odbioru paczek? Tak działa Paczkoport

Kamil Świtalski
Prywatna skrzynka do odbioru paczek? Tak działa Paczkoport
15

Macie dość problemów z umawianiem wizyt kuriera? Może Paczkoport, skrzynka na paczki, okaże się rozwiązaniem problemów?

Paczkomaty podbiły serca Polaków: korzystamy z nich chętnie i nie bez powodu stały się ulubioną formą odbioru przesyłek. Wygodne, dostępne całą dobę, bez problemu z komunikacją (chyba każdemu zdarzyła się sytuacja, że kurier nie zastał go w domu, mimo że cały dzień siedział i czekał na paczkę). Ich popularność nie wzięła się znikąd, a... co powiedzielibyście na prywatną skrzynkę na paczki, którą możecie postawić przed domem i nie martwić się ganianiem za kurierem? Taką usługę oferuje Paczkoport, którą twórcy przedstawiają jako prywatną skrzynkę na paczki.

Zobacz też: W Lodówkomatach czekać będą na nas zakupy spożywcze. Szykuje się rewolucja w kupowaniu żywności?

Paczkoport: prywatna skrzynka na paczki

Paczkoport to skrzynka na paczki, którą możesz zamontować przy swoim domu. Działa jak Twój własny punkt odbioru przesyłek. Nie musisz czekać na kuriera czy jeździć po ich odbiór. Twoja paczka będzie czekać na Ciebie w domu! Co ważne – zabezpieczona przed złodziejami czy niekorzystną pogodą.

— czytamy na oficjalnej stronie produktu. Oczywiście ze względu na swoją specyfikę, produkt kierowany jest przede wszystkim do mieszkańców domów jednorodzinnych, ale i tutaj nasuwa mi się kwestia bezpieczeństwa takiego rozwiązania. Sporo pewnie zależy od okolicy w której mieszkamy, a także umiejscowienia takiej skrzynki. Bo ochrona przed kradzieżą, owszem, istnieje — ale polega na prostym mechaniźmie zapadni, która nie pozwala złodziejom wyjąć przesyłek z Paczkoportu.

Dla najbardziej zdeterminowanych może okazać się to trochę za mało. Dodatkowym atutem tego rozwiązania pozostaje też kwestia bezdotykowego odbioru — kurierzy pozostawiają paczkę w skrzynce, a później odbieramy ją na własnych zasadach. Nie ma żadnego bezpośredniego kontaktu z pracownikiem firmy odpowiedzialnej za dostarczanie. A przez to, że trafia do pojemnika - nie trzeba martwić się o to, że przerzucone przez płot paczki zamokną czy też promienie UV. Twórcy pomyśleli też o montażu Paczkoportu na miękkim podłożu - dzięki specjalnej podstawie z kotwami które wbija się w ziemię, skrzynkę postawić można nawet na trawniku. Każdy klient dostaje zestaw kluczy, a także naklejki z instrukcją obsługi dla kuriera.

Paczkoporty dostępne są dwóch wariantach kolorystycznych: jasnoszarym oraz antracytowym. W wersjach bez stopki do montażu na twardym podłożu kosztują obecnie 399 złotych — z wbijanym stojakiem, 468 złotych. Cena nie zwala z kolan, a dla wielu mieszkańców domków jednorodzinnych mających dość uganiania się za kurierami może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę i rozwiązaniem, które nareszcie pozwoli uniknąć niekończących nieporozumień z kurierami. Tylko co z przesyłkami, dla których niezbędne jest potwierdzenie odbioru albo najzwyczajniej w świecie nie zmieszczą się do Paczkoportu? No tutaj zaczynają się schody.

Szczegółowe informacje na temat Paczkoportu znajdziecie na oficjalnej stronie: https://paczkoport.pl

Źródło, zdjęcia: paczkoport.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu