E-commerce

Płatność BLIK-iem jednym klikiem na Allegro

Grzegorz Ułan
3

Premiera płatności jednym klikiem poprzez BLIK na Allegro powinna mocno zwiększyć popularność tej formy płatności wśród polskich klientów. Za każdym razem, gdy piszemy o udostępnieniu One Click BLIK w kolejnych bankach, pytacie o swoje banki, kiedy to one udostępnią dla Was płatności jednym klikiem w polskich sklepach internetowych.

Trudno się temu dziwić, to niezwykle wygodna forma płatności za zakupy w sklepach internetowych. Wystarczy podczas pierwszej płatności w wybranym sklepie zapamiętać go w aplikacji mobilnej swojego banku, by podczas kolejnych zakupów w tym samym sklepie sfinalizować transakcję jednym klikiem, bez konieczności przepisywania kodu BLIK. Od dziś możecie tak płacić na Allegro.

Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro:

Obserwujemy rosnącą popularność kanału mobilnego w handlu internetowym. Nie mamy wątpliwości, że to właśnie „mobile” jest przyszłością e-commerce. Dlatego m.in. zdecydowaliśmy się na współpracę z Polskim Standardem Płatności, liderem płatności mobilnych w Polsce. Dziś wdrażając One Click BLIKA, udostępniamy użytkownikom Allegro.pl najnowocześniejszą metodę płatności w internecie.

Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA:

W 2017 roku Polacy zapłacili BLKIEM w internecie już ponad 13 mln razy. Dla nas to znak, że użytkownicy doceniają wygodę i prostotę płatności BLIKIEM. One Click BLIK, to nie tylko jeszcze szybsza i wygodniejsza płatność dla użytkownika. Dzięki niej także sprzedawca może zaoferować swoim klientom innowację technologiczną i najlepszy „user experience”. Szybkie, wygodne, ale też bezpieczne płatności są podstawą sukcesu każdego e-sklepu. Jesteśmy przekonani, że wdrożeniem One Click BLIKA, Allegro.pl kolejny raz zmienia polski rynek e-commerce.

Kto może skorzystać z nowej funkcjonalności na Allegro? Płatności jednym klikiem przez BLIKA, wprowadziło już w swojej aplikacji kilka banków, a mianowicie: Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, Bank Millenium i PKO Bank Polski.

Operatorem płatności jest platforma Przelewy24, z którą Allegro podpisało ostatnio umowę o współpracy. Z okazji tej premiery, Allegro przygotowało promocję, w której za pierwszą płatność przy użyciu BLIK-a dostaniecie bon o wartości 20 zł do wykorzystania przy kolejnych zakupach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu