VOD

[Aktualizacja] Max podziałał w Polsce jeden dzień i już jest afera

Kamil Pieczonka
[Aktualizacja] Max podziałał w Polsce jeden dzień i już jest afera
49

Max ledwo wystartował w Polsce, a już zdążył wkurzyć pierwszych klientów. Pod moim wpisem na temat specjalnego pakietu dla subskrybentów HBO Max pojawiły się komentarze użytkowników, których subskrypcja została bez ostrzeżenia anulowana.

Aktualizacja #1, 13/06/2024, 10:00:

W reakcji na poniższą publikację otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Warner Bros Discovery. Użytkownicy korzystający z HBO Max za pośrednictwem sklepu Google Play faktycznie będą mieli anulowaną subskrypcję. Powinni oni jednak otrzymać informację zawartą w poniższym oświadczeniu. Warto pewnie sprawdzić folder spam w skrzynce pocztowej, bo może tam również trafić kod, który pozwoli wam odnowić subskrypcje na starych warunkach już bez pośrednictwa Google.

Subskrypcje Klientów płacących za HBO Max przez Google Play z przyczyn technicznych nie zostaną automatycznie przeniesione do serwisu Max, o czym Klienci ci zostali poinformowani przed uruchomieniem platformy. Będą oni mieli dostęp do platformy Max do dnia poprzedzającego datę odnowienia ich subskrypcji przypadającą na dzień 11 czerwca lub później. Po upływie tego terminu otrzymają specjalne vouchery, które pozwolą im zachować na platformie Max ich wcześniejszy pakiet subskrypcji, cenę usługi (w tym zniżkę „33% na zawsze” o ile ma ona zastosowanie), funkcje i funkcjonalności, w tym profile, historię oglądania i tytuły w sekcjach "kontynuuj oglądanie" i "moja lista". Po użyciu kodu zgodnie z instrukcją, będą mogli korzystać z „Pakietu przed Max” pod warunkiem, że nie zmienią metody płatności na bezpośrednią na stronie max.com.

Max źle zaczyna przygodę w Polsce

Mogłoby się wydawać, że tak duża korporacja jak Warner Bros Discovery doskonale zaplanuje moment premiery swojej najważniejszej w dzisiejszych czasach usługi. Nic jednak bardziej mylnego, Max w Polsce wystartował, ale dotychczasowi klienci platformy HBO Max byli do końca trzymani w niepewności. Jak to już opisywałem wczoraj, obok standardowych pakietów dla nowych klientów, pojawił się nowy "Pakiet przed Max", który został aktywowany dla osób korzystających do tej pory z HBO Max w ramach miesięcznej lub rocznej subskrypcji. Ten pakiet ma wiele zalet, z których największa to cena. Za niecałe 20 złotych dostajemy dostęp nie tylko tylko do biblioteki HBO, Discovery i Playera, ale w dodatku nawet w rozdzielczości 4K z dźwiękiem Dolby Atmos, który zarezerwowany jest dla posiadaczy pakietu Premium. Niestety nie dla wszystkich wygląda to tak różowo.

Pod moim wczorajszym wpisem zaczęły pojawiać się komentarze użytkowników, którzy dostęp do serwisu HBO Max wykupili na swoim smartfonie za pośrednictwem sklepu Google Play. W takim przypadku płatność realizowana jest za pośrednictwem Google, a dostawca usługi dostaje kwotę pomniejszoną o 30% prowizji. Do tej pory w Warner Bros Discovery nikomu to nie przeszkadzało. Aż do do teraz, bo dzisiaj okazuje się, że ich subskrypcja została bez żadnego ostrzeżenia anulowana. Tym samym będą mieli oni dostęp do swojej usługi tylko do zakończenia aktualnego okresu rozliczeniowego i prawdopodobnie stracą dostęp do atrakcyjnego pa

źródło: komentarz/Antyweb.pl

O takiej ewentualności też nikt przy starcie usługi nie poinformował. Obawiam się też, że "Pakiet przed Max" dla innych użytkowników raczej nie będzie dany na zawsze. Na nasze pytanie o jego dokładne warunki (nigdzie w regulaminach takich pakiet nie występuje) i długość jego trwania nie dostaliśmy odpowiedzi. Spróbujemy się dowiedzieć czy użytkownicy opłacający swój dostęp do serwisu Max przez sklep Google Play będą mogli skorzystać z preferencyjnych warunków dodając inną metodę płatności. Jak wynika z komentarzy, na ten moment takiej możliwości niestety nie ma.

Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle

Max miał naprawdę okazję powalczyć w Polsce z Netfliksem zbierając pod jednym dachem ofertę HBO, Discovery, Eurosportu i Playera/TVNu. Miał też okazję dobrze potraktować swoich wiernych klientów, którzy z HBO Max korzystali od samego startu tej usługi w Polsce. Tymczasem najbardziej poczytne teksty dotyczące tej usługi na Antyweb dotyczą problemów jakie firma stworzyła swoim klientom. Powyższy przykład jest tylko kolejnym kamyczkiem na coraz większej górce problemów...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu