Polska

Podróż pociągiem dla najmłodszych za darmo. PKP Intercity szykuje prezent na Dzień Dziecka

Kacper Cembrowski
Podróż pociągiem dla najmłodszych za darmo. PKP Intercity szykuje prezent na Dzień Dziecka
1

PKP Intercity szykuje miłą niespodziankę dla najmłodszych pasażerów. Przewoźnik zaoferuje darmową podróż w Dzień Dziecka.

Podróż pociągiem w Dzień Dziecka? Za darmo to uczciwa cena!

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. 1 czerwca to wyjątkowy dzień i data, którą mają w głowie wszyscy. Z tej okazji PKP Intercity przygotowało mały prezent dla najmłodszych — wszystkie dzieci, które ukończyły 4 lata, ale nie ukończyły 16 lat, tego dnia mogą podróżować pociągami całkowicie za darmo.

Polecamy na Geekweek: Chiny szykują kolejny przełom. Ten pociąg pojedzie z prędkością 1000 km/h

Promocja obowiązuje w komunikacji krajowej, w pociągach PKP Intercity wskazanych w rozkładzie jazdy, w klasie 2 wagonów z miejscami do siedzenia i — co istotne — przy przejazdach jednorazowych. Darmowe bilety można odebrać w kasie biletowej lub u konduktora w pociągu (z wyłączeniem pociągów EIP [Express InterCity Premium] — w tym przypadku bilet dostępny jest wyłącznie w kasie biletowej).

Co należy ukazać podczas kontroli?

W trakcie kontroli biletów należy okazać bilet według promocji oraz dokument, który potwierdza wiek dziecka. Jak podaje PKP Intercity, wystarczy na przykład dowód osobisty, paszport, książeczka zdrowia dziecka, akt urodzenia czy legitymacja szkolna.

Co również warto zaznaczyć, to fakt, że dziecko, które korzysta z promocji, może być także uczestnikiem grupy Biletu Rodzinnego, Dużej Rodziny lub Taniej z Bliskimi. Dzięki temu przy podróży w więcej osób, dorośli są w stanie zaoszczędzić i zapłacić mniej za bilet dla siebie.

Należy jednak pamiętać, że jeśli dziecko ma bilet zgodny z promocją na Dzień Dziecka, a będzie jechało w innej relacji lub innym pociągiem PKP Intercity, to trzeba zwrócić posiadany bilet i pobrać nowy. Warto mieć na uwadze podobne inicjatywy — jeśli planowaliście jakiś wyjazd czy wycieczkę ze swoją pociechą, będziecie mieli ku temu idealną okazję właśnie 1 czerwca.

Źródło: PKP Intercity

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news