Ciekawe strony

Fani stacji radiowych FM, mam coś dla Was

Grzegorz Ułan
Fani stacji radiowych FM, mam coś dla Was
25

Sam jestem niepoprawnym fanem stacji FM. To dość osobliwe hobby w czasach powszechnego dostępu do streamingu muzyki czy internetowych rozgłośni radiowych, ale nie potrafię się tego wyzbyć. Wyzbyć tej magii, która towarzyszy stacjom FM.

Regularnie przeszukuje net w pogoni za nowymi stacjami na świecie. Bardzo lubię BBC Radio 1 za oryginalny sposób prowadzenia audycji i za głosy prowadzących. Podobną sympatią darzę amerykańskie stacje radiowe, a tych wyszukuję w TuneIn Radio.

Ale ostatnio trafiłem na stronę, która prezentuje i odtwarza na żywo stacje radiowe z całego świata i nie mogę się od niej oderwać. To dla mnie niezwykła, aczkolwiek wirtualna podróż. Ciekawie jest odkrywać, co w danej chwili słuchają słuchacze nad Jeziorem Michigan czy w takim Townsville City w Australii.

Jeśli chodzi o stacje radiowe w Polsce, dostępne jest tylko kilkanaście rozgłośni radiowych, ale dzięki stronie odkryłem Radio Szczecin i teraz rozumiem dlaczego w Szczecinie właśnie ta stacja jest liderem, co jest ewenementem w Polsce, by publiczna regionalna stacja była tak popularna. Im się jednak udało, łącząc zalety ogólnopolskich komercjalnych stacji z regionalnymi.

A jeśli lubicie jingle radiowe, to również korzystając z tej mapy możecie odsłuchać je w wybranych lokalizacjach, tych jest nieporównywalnie mniej, ale zdarzają się ciekawe pozycje. Przy okazji przypomnę najlepszy według mnie jingiel wśród polskich rozgłośni, niestety nie wiedzieć czemu RMF FM zrezygnowała z niego dawno temu.

Miłego odsłuchiwania:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu