Ciekawe strony

Fani stacji radiowych FM, mam coś dla Was

Grzegorz Ułan
25

Sam jestem niepoprawnym fanem stacji FM. To dość osobliwe hobby w czasach powszechnego dostępu do streamingu muzyki czy internetowych rozgłośni radiowych, ale nie potrafię się tego wyzbyć. Wyzbyć tej magii, która towarzyszy stacjom FM.

Regularnie przeszukuje net w pogoni za nowymi stacjami na świecie. Bardzo lubię BBC Radio 1 za oryginalny sposób prowadzenia audycji i za głosy prowadzących. Podobną sympatią darzę amerykańskie stacje radiowe, a tych wyszukuję w TuneIn Radio.

Ale ostatnio trafiłem na stronę, która prezentuje i odtwarza na żywo stacje radiowe z całego świata i nie mogę się od niej oderwać. To dla mnie niezwykła, aczkolwiek wirtualna podróż. Ciekawie jest odkrywać, co w danej chwili słuchają słuchacze nad Jeziorem Michigan czy w takim Townsville City w Australii.

Jeśli chodzi o stacje radiowe w Polsce, dostępne jest tylko kilkanaście rozgłośni radiowych, ale dzięki stronie odkryłem Radio Szczecin i teraz rozumiem dlaczego w Szczecinie właśnie ta stacja jest liderem, co jest ewenementem w Polsce, by publiczna regionalna stacja była tak popularna. Im się jednak udało, łącząc zalety ogólnopolskich komercjalnych stacji z regionalnymi.

A jeśli lubicie jingle radiowe, to również korzystając z tej mapy możecie odsłuchać je w wybranych lokalizacjach, tych jest nieporównywalnie mniej, ale zdarzają się ciekawe pozycje. Przy okazji przypomnę najlepszy według mnie jingiel wśród polskich rozgłośni, niestety nie wiedzieć czemu RMF FM zrezygnowała z niego dawno temu.

Miłego odsłuchiwania:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu