Sony

Pilot z głośnikiem, czy raczej głośnik z pilotem? Sony nie przestaje zadziwiać swoimi pomysłami

Paweł Winiarski
Pilot z głośnikiem, czy raczej głośnik z pilotem? Sony nie przestaje zadziwiać swoimi pomysłami
8

O japońskim koncernie można powiedzieć dużo, ale na pewno nie to, że firma nie ma wyobraźni jeśli chodzi o projektowanie i produkcję niecodziennych sprzętów. Tym razem połączenie bezprzewodowego głośnika i …pilota do telewizora. Idea przyświecająca SRL-LSR100 była prosta. Sony chciało stworzyć ur...

O japońskim koncernie można powiedzieć dużo, ale na pewno nie to, że firma nie ma wyobraźni jeśli chodzi o projektowanie i produkcję niecodziennych sprzętów. Tym razem połączenie bezprzewodowego głośnika i …pilota do telewizora.

Idea przyświecająca SRL-LSR100 była prosta. Sony chciało stworzyć urządzenie, które można trzymać blisko i oprócz słuchania z niego muzyki, wykorzystywać jako pilota do telewizora. Chociaż z drugiej strony takie połączenie sugeruje raczej, że użytkownik będzie chciał korzystać z niego przede wszystkim jako urządzenia do odsłuchu programów nadawanych w TV. W dodatku mobilnie - w innym pokoju, podczas zmywania w pomieszczeniu bez telewizora, czy na przykład w łazience (moje pomysły, żeby było jasne). Mam dość wybujałą wyobraźnie, ale mówiąc szczerze sam nie wymyśliłbym tak dziwnej rzeczy.

Głośnik łączy się z telewizorem używając specjalnego bezprzewodowego dongla. Sprzęt ma wymiary 179mmx28mmx71mm i waży około 440 gramów. Bateria ma natomiast starczyć na 16 godzin pracy.

Jak nietrudno się domyślić, urządzenie przeznaczone jest na rynek Japoński i śmiem wątpić, żeby taka ciekawostka przyjęła się w Europie. Sprzęt będzie mieć swoją premierę 12 września i trzeba będzie za niego zapłacić 19,980 jenów - czyli około 620 zł. Drogo jak na pilota z głośniczkiem.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu