Android

Pierwszy Windows bez Phone i kolejne drwiny Samsunga z Apple

Tomasz Popielarczyk
Pierwszy Windows bez Phone i kolejne drwiny Samsunga z Apple
11

Poniedziałek tradycyjnie zaczynamy od codziennego przeglądu najświeższych newsów, a jest o czym pisać. Pojawiły się kolejne przecieki na temat rebrandingu mobilnej platformy Microsoftu. Samsung natomiast wypuścił kolejny spot uderzający w Apple'a (jakieś kompleksy?). Tymczasem daleko na wschodzie, w...

Poniedziałek tradycyjnie zaczynamy od codziennego przeglądu najświeższych newsów, a jest o czym pisać. Pojawiły się kolejne przecieki na temat rebrandingu mobilnej platformy Microsoftu. Samsung natomiast wypuścił kolejny spot uderzający w Apple'a (jakieś kompleksy?). Tymczasem daleko na wschodzie, w Indiach pojawił się już pierwszy (lecz z pewnością nie jedyny) Android One.

Windows Phone ale bez Phone

Rebranding marki Windows Phone do Windowsa staje się powoli faktem. Na stronie firmy My Go pojawiła się zapowiedź kolejnego urządzenia, które nosi logo systemu Windows. Najprawdopodobniej będzie to już stały obraz obecny podczas każdej kolejnej premiery smartfonów z Windowsem. Microsoft upraszcza swoją identyfikację wizualną i wydaje się robić to dobrze, choć brak marki "Nokia" na mobilnym rynku z pewnością odbije się na wynikach sprzedaży - przynajmniej u nas w Polsce, gdzie jest ona swoistą ikoną.

Samsung znów uderza w nowe iPhone'y

Samsung nie odpuszcza i prezentuje kolejny spot krytykujący Apple. Tym razem koreański producent przypisuje sobie zasługi (słusznie zresztą) za wprowadzenie mody na duże wyświetlacze i zapoczątkowanie kategorii urządzeń, jakimi są phablety. Nowy iPhone 6 Plus ma być jedynie kolejny urządzeniem nieudolnie naśladującym Galaxy Note'y. Czy tak jest w istocie? Wszystko okaże się po prezentacji wyników sprzedaży.

WiFi Sense i Storage Sense w Windows 9

Najnowszy testowy build Windowsa 9 zawiera dwie funkcje znane dotąd jedynie posiadaczom mobilnej wersji systemu. Storage Sense to możliwość przenoszenia aplikacji na kartę pamięci, natomiast WiFi Sense ułatwia łączenie się z publicznymi hot-spotami, akceptowanie warunków oraz wprowadzanie dodatkowych informacji (haseł, kodów captcha) bez potrzeby otwierania przeglądarki. Szczególnie interesująco w kontekście laptopów zapowiada się druga z opcji. Więcej dowiemy się pewnie wraz z debiutem wersji Technical Preview zaplanowanym (według nieoficjalnym doniesień) na 30 września.

Załączanie plików w Any.do

Jedna z ciekawszych aplikacji do tworzenia list zadań wzbogaciła się o nową, bardzo praktyczną funkcję. Od teraz możemy do kolejnych pozycji załączać pliki. Rozwiązanie nie jest rewolucyjne i zapewne dobrze znają je już posiadacze takich usług, jak Wunderlist czy Todoist. Niemniej dobrze, że twórcy czerpią wzorce od najlepszych - szczególnie, że Any.do jest ciągle w pełni darmowe.

Android One w Indiach

Na stronie jednego z lokalnych operatorów pojawił się pierwszy smartfon, który miałby być częścią programu Android One. jest 4,5-calowy model Dream UNO marki Spice. Zastosowano tu rozdzielczości 800 x 480 px, czterordzeniowy procesor 1,3 GHz produkcji MediaTeka oraz 1 Gb RAM-u. Wszystko to dopełnia aparat 5 Mpix oraz bateria 1700 mAh. Jak przystało na Androida One, znajdziemy tutaj najnowszego KitKata 4.4.4.

Samsung pracuje nad własnym GPU

Niebawem do procesorów Exynos mają dołączyć autorskie układy GPU Samsunga. Koreański producent chce w ten sposób zagrozić takim markom, jak Mali, PowerVR czy kreowanej przez Qualcomma Adreno. Szczegółów na temat samych układów nie znamy. Nie ujawniono również kiedy nowe układy miałyby zadebiutować na rynku. Jedno jest pewne - taki krok pozwoliłby Koreańczykom lepiej dostosować swoje oprogramowanie do sprzętu, nie bacząc na ograniczenia narzucone przez dostawców podzespołów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu