Mobile

Motorola wyda Moto X 2014 Pure Edition - coraz więcej producentów stawia na czystego Androida

Jan Rybczyński
Motorola wyda Moto X 2014 Pure Edition - coraz więcej producentów stawia na czystego Androida
36

Motorola zdążyła sobie wyrobić markę pod kątem niedrogich, ale udanych smartfonów. Model Moto G to jedna z najlepszych propozycji ze średniej półki, a Moto E z niskiej. Stało się tak za sprawą częstych i szybkich aktualizacji Androida, oraz powstrzymania się od zbytniego modyfikowania systemu, co mo...

Motorola zdążyła sobie wyrobić markę pod kątem niedrogich, ale udanych smartfonów. Model Moto G to jedna z najlepszych propozycji ze średniej półki, a Moto E z niskiej. Stało się tak za sprawą częstych i szybkich aktualizacji Androida, oraz powstrzymania się od zbytniego modyfikowania systemu, co mogłoby spowodować nadmierne spowolnienie, zwłaszcza w tańszych modelach. Motorola idzie za ciosem, zaprezentowała model Moto X w edycji na 2014 rok, a teraz zapowiedziała nową wersję, noszącą miano czystej.

Pure Edition oznacza dokładnie to czego można się spodziewać. System w takiej wersji będzie pozbawionych i tak nielicznych modyfikacji systemu od strony producenta. Będzie więc identyczny jak w Nexusach. Dodatkowo telefon będzie pozbawiony brandingu operatorów i innych dziwactw, choćby aplikacji firm trzecich. Będzie po prostu czysty. Oznacza to również błyskawiczne aktualizacje, również jak w Nexusach.

Telefon powinien pojawić się jeszcze we wrześniu, chociaż nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie u nas dostępny. Odświeżona awersja Moto X oferuje ekran o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości FullHD, 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika i 2 GB RAM, aparat 13 megapikseli, nagrywający filmy w rozdzielczości 2160p, oraz procesor Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,5 GHz. Nie licząc braku obsługi karty pamięci i baterii 2300 mAh, specyfikacja jest zbliżona do innych flagowców.

Zwykły model nowej Moto X kosztuje 499$, więc cena Pure Edition powinna być podobna. Telefon wygląda na łakomy kąsek dla osób ceniących czystego Androida. Zwłaszcza ze względu na różne dostępne opcje wykończenia tylnej części obudowy.

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidMotorola