Microsoft

Pierwsze urządzenie z Windows Phone bez "Phone" oficjalnie

Jakub Szczęsny
Pierwsze urządzenie z Windows Phone bez "Phone" oficjalnie
5

O Microsofcie piszemy ostatnio naprawdę dużo, bo i wokół tej korporacji jest ostatnio naprawdę głośno. Niedawno wyciekły dokumenty, które wskazują na stopniowe pozbywanie się marki Nokia na rzecz "Microsoft", co zresztą zostało potwierdzone w tym wpisie. Oczekiwaliśmy, że tuż po pozyskaniu kolejnych...

O Microsofcie piszemy ostatnio naprawdę dużo, bo i wokół tej korporacji jest ostatnio naprawdę głośno. Niedawno wyciekły dokumenty, które wskazują na stopniowe pozbywanie się marki Nokia na rzecz "Microsoft", co zresztą zostało potwierdzone w tym wpisie. Oczekiwaliśmy, że tuż po pozyskaniu kolejnych partnerów sprzętowych, zostaną pokazane urządzenia, które powiedzą nam nieco więcej na temat przyszłości platformę. Dostaliśmy to, co chcieliśmy - jak znalazł!

Microsoft likwiduje podziały swoich edycji systemów operacyjnych na rzecz stworzenie jednolitego środowiska. Nie będzie już Windows Phone, Windows RT - będzie tylko jeden Windows, dla każdego rodzaju urządzeń. Oczywiście zachowujący się inaczej na każdym urządzeniu, przystosowujący się do scenariusza działania - po prostu lepszy i nieco bardziej inteligentny od rozchwianego Windows 8.1

Ostatecznym potwierdzeniem wkraczającego do Microsoftu "nowego" jest grafika przedstawiająca My Go GoFone GF47W, urządzenia o przekątnej ekranu 4,7 cala w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. To zaś przekłada się na bardzo wysokie zagęszczenie pikseli na poziomie 312 ppi. W środku znajdziemy czterordzeniowego Snapdragona 200, 1 GB RAM, 8 GB przestrzeni na dane, rozszerzalne za pomocą kart microSD, ośmiomegapikselową kamerę z tyłu i przednie oczko z matrycą 2MP. Do wykorzystania otrzymamy dwa sloty SIM i baterię o pojemności 1800 mAh.

Dla nas jednak jest najważniejsze to, co mówi grafika przedstawiająca ów telefon. Zamiast logo Windows Phone, na tylnej części obudowy smartfona znajduje się sam "Windows", co oznacza wprost, że to o czym pisaliśmy wcześniej zaczyna się sprawdzać i prawdopodobnie wraz kolejnymi nowymi urządzeniami opartymi na platformie Microsoftu, owe nazewnictwo będzie powielane. Do oficjalnego przemianowania systemu dojdzie zapewne wraz z premierą mobilnego Thresholda, natomiast da się zauważyć, że Microsoft przygotowuje się do tego już teraz.

Grafika: My Go

Źródło: wmpoweruser.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu