Felietony

Pierwsze 4 odcinki Gry o Tron już w sieci. Winter is coming for HBO

Grzegorz Marczak
Pierwsze 4 odcinki Gry o Tron już w sieci. Winter is coming for HBO
32

Niestety HBO nie udało się do końca uchronić nowego sezonu Gry o Tron. Tuż przed premierą do sieci wyciekła prawie połowa pierwszego sezonu. Musi to być bardzo bolesna sytuacja dla HBO patrząc na to jakie nakłady poszły nie tylko na sam film ale też na premierę nowego sezonu (nie wspominając o ty...

Niestety HBO nie udało się do końca uchronić nowego sezonu Gry o Tron. Tuż przed premierą do sieci wyciekła prawie połowa pierwszego sezonu.

Musi to być bardzo bolesna sytuacja dla HBO patrząc na to jakie nakłady poszły nie tylko na sam film ale też na premierę nowego sezonu (nie wspominając o tym, że miał on być promocją dla HBO Now)

Sprawdziłem w sieci i niestety w wielu serwisach z Torrentami widać już jak szybko nowy sezon (a właściwie jego 4 odcinki) się rozchodzi. Warto przypomnieć, że jest to najbardziej "piracony" film ostatnich czasów o ile nie w ogóle.

Zawsze zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że tego typu przecieki się pojawiają. Zakładam jednak, że ludzi i firm związanych z produkcją takiego serialu jest tak wiele iż pełna kontrola nad tym co się dzieje z materiałem jest praktycznie niemożliwa.

Jeszcze trudniej jest przeprowadzić premierę filmu w 170 krajach jednocześnie - a taki był przecież plan HBO. Tego typu wycieki niestety zniechęcają producentów do ryzykowania i dlatego często ograniczają swoje premiery zarówno telewizyjne jak i kinowe. Trudno im się dziwić.

Nie zachęcam do pobierania Gry o Tron z sieci. Mimo iż nie jestem wielkim fanem tego serialu to jednak wolę doceniać jego stylistykę i wykonanie na dużym ekranie w rozdzielczości HD niż na kopiach z marną rozdzielczością.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu