Ciekawe strony

Pierwsza strona internetowa na świecie. 6 sierpnia 1991 roku - zbliża się 20lecie

Gniewomir Świechowski
Pierwsza strona internetowa na świecie. 6 sierpnia 1991 roku - zbliża się 20lecie
6

SAI wykopało zrzut ekranu z pierwszej na świecie strony internetowej, niestety zrobiony już w 1992, bo nikomu się wtedy jeszcze nie śniło, czego początkiem jest ten pierwszy, siermiężny dokument. Zawierał opis składni HTMLa oraz całej koncepcji hypertextu i stał na pierwszym na świecie serwerze WWW....

SAI wykopało zrzut ekranu z pierwszej na świecie strony internetowej, niestety zrobiony już w 1992, bo nikomu się wtedy jeszcze nie śniło, czego początkiem jest ten pierwszy, siermiężny dokument. Zawierał opis składni HTMLa oraz całej koncepcji hypertextu i stał na pierwszym na świecie serwerze WWW. Rok później serwerów było już 200, teraz nie sądzę, aby komukolwiek chciało się liczyć.

Strona znajdowała się pod adresem http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html, który teraz przekierowuje na stronę przedstawiającą początki tego szaleństwa, w którym chcemy czy nie, bierzemy teraz udział.

Jednak najzabawniejsze jest, że człowiek który je zapoczątkował fizyk w CERN - Tim Berners-Lee, może się teraz uśmiechać pod nosem, ponieważ jego przeglądarka HyperMedia Browser przypomina współczesne bardziej niż Mosaic, niesławny IE6, czy nawet niezawodny FF 3.6. :)

Patrząc się na nią i interfejs komputerów NeXT, czuję ukłucie zazdrości, gdyż dopiero dwa lata później w ręce trafił mi pierwszy komputer Amstrad 1512 - jeszcze bez połączenia z siecią i już będący zabytkiem. Ale zawsze mogło być gorzej...

I tym oto optymistycznym akcentem, zakończę przygotowania do 20lecia WWW, które osobiście będę obchodził przed komputerem za równo miesiąc i 6 dni. :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

historiawww