Apple

Peryskopowy aparat fotograficzny dopiero w iPhone 16 Pro

Błażej Wojciechowski
Peryskopowy aparat fotograficzny dopiero w iPhone 16 Pro
0

Jeszcze oficjalnie Apple nie zapowiedziało rodziny smartfonów iPhone 15, a świat plotek i analityków już żyje tym, co wydarzy się później.

iPhone 16 z aparatem, który będzie u Apple zupełną nowością

Z informacji udostępnionych przez popularnego w branży analityka specjalizującego się w produktach Apple, Ming-Chi Kuo, firma planuje wprowadzić system peryskopowego aparatu w swoich przyszłorocznych modelach iPhone 16 Pro oraz iPhone 16 Pro Max. To byłoby pierwsze zastosowanie tej zaawansowanej technologii aparatu we flagowcach giganta z Cupertino. Co w praktyce miałoby to oznaczać dla użytkowników?

Zoom, jakiego wcześniej w ich smartfonach nie było. Takie rozwiązanie pozwoliłoby bowiem na przybliżanie obrazu bez utraty jakości.

Peryskopowy aparat w iPhone'ach: jeszcze trochę poczekamy

Według Kuo, przez to że przyszłoroczne modele iPhone'ów 16 Pro oraz iPhone 16 Pro będą większe, twórcy będą mogli zaimplementować w nich peryskopowe obiektywy. Analityk twierdzi również, że dostawcą tego systemu dla Apple będzie firma Cowell, partner amerykańskiego giganta.

W ubiegłym tygodniu inny analityk, specjalizujący się w rynku wyświetlaczy Ross Young, poinformował świat, że Apple planuje zmienić rozmiary ekranów w modelach iPhone 16 Pro oraz iPhone 16 Pro Max. Przewiduje się, że mniejszy wariant urządzenia iPhone 16 Pro będzie miał ekran o przekątnej 6,3 cala. Większy wariant, iPhone 16 Pro Max, zostanie zaś wyposażony w panel o przekątnej 6,9 cala. Oznacza to niewielki (ale jednak) wzrost w porównaniu do obecnych na rynku modeli iPhone'a 14 Pro oraz iPhone'a 14 Pro Max.

Temat peryskopowego aparatu powraca jak bumerang — i Kuo wspominał już o nim wcześniej. Ma to być efekt strategii giganta, polegającej na rezerwowaniu bardziej zaawansowanych funkcji dla najdroższych modeli, a później serwowanie ich także tańszym wariantom. Ile w tym wszystkim prawdy - dowiemy się za jakiś czas!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu