Startups

Aulery 2016, konkurs do którego trzeba zgłosić swój startup

Grzegorz Marczak
Aulery 2016, konkurs do którego trzeba zgłosić swój startup
2

Aulery to konkurs inne niż wszystkie mi znane – po pierwsze dlatego, że liczy już sobie 7 lat I został zainicjowany zanim moda na startupy stała się tak absurdalna. Po drugie Aulery zostały pomyślane jako nagrody od osób działających w branży nowych technologii dla młodych spółek, które potrzebują pierwszego poważnego “kopa” żeby odnieść sukces.

Autorem wpisu jest Artur Kurasiński.

Konkurs Aulery organizowany jest przez Fundację Aula Polska od 2009 roku. Wśród firm nagrodzonych do tej pory znalazły się takie podmioty jak: Brand24, UXPin, Goldenline, Migam, Showroom, SalesMANAGO czy Gastronauci. Pewnie słyszeliście o niektórych z nich.

W Aulerach nie liczy się pomoc materialna (nagrodą jest symboliczna statuetka), ale wsparcie i nawiązanie kontaktów. I jeśli popatrzysz na finalistów i zwycięzców Aulerów możesz odnieść wrażenie, że Jury ma niesamowite wyczucie – tylko jedna spółka z 25 zwycięzców nie przetrwała do tej pory. Reszta rozwija się, pozyskuje kolejne rundy dofinansowania i wchodzi na zagraniczne rynki.

Nie chcieliśmy żeby Aulery były utożsamiane tylko z Aulą Polską dlatego w tym roku do składu Jury zaprosiliśmy zupełnie nowe twarze związane i silnie wspierające lokalne startupowe społeczności takie jak: Eliza Kruczkowska z Fundacji Startup Poland, Kamila Sidor z Geek Girls Carrot, Konrad Latkowski z Warsaw Startup Weekend). Chcemy żeby Aulery były również nagrodami środowisk takich inicjatyw jak: NetCamp, Olcamp, TechHub, Reaktor, Startup czy Inkubatory AIP.

Wasze pomysły oceniać będą także przedsiębiorcy i inwestorzy tacy jak Michał Brański (Wirtualna Polska), Rafał Brzoska (InPost), Aniela Hejnowska (Groupon), Piotr Wilam (Innovation Nest), Bartek Gola czy Mario Shiliashki (PayU). Warto wykorzystać sposobność I pokazać się takim specjalistom – może spodoba im się Twój pomysł i zainwestują w Twój startup?

Udział w Aulerach jest bezpłatny – jedyny Twój koszt to czas poświęcony na wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Jeśli Ci się poszczęści i Twój startup zostanie zakwalifikowany do finałów spotkamy się 6-go czerwca w Warszawie na konferencji Bitspiration, której częścią są Aulery.

Jeśli Cię zachęciłem to zapraszam na stronę www.aulery.com do wypełnienia krótkiego formularza – masz czas tylko do 23 maja!

Źródło zdjęcia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu