Startups

Naspers inwestuje w polskie Brainly. Startup pozyskał kolejne 60 milionów złotych

Grzegorz Marczak
Naspers inwestuje w polskie Brainly. Startup pozyskał kolejne 60 milionów złotych
11

Właściciel Allegro do spółki z General Catalyst zainwestowali w polskie Brainly 15 milionów dolarów. To jedna z większych inwestycji ostatnio jeśli chodzi o nasze startupy.

Brainly powstało w 2009 roku (rosło jak na drożdżach między innymi dlatego, że Google kocha treści typu pytania i odpowiedzi.) w 2010r. pozyskał pierwszego prywatnego inwestora, czyli Marcina Pytla, później dołączyła również ekipa z Niani i Point Nine Capital. W sumie w pierwszej rundzie Brainly zostało wsparte kwotą ponad 1,5 miliona złotych. Trzeba przyznać, że chłopaki mieli nosa prawda?

Dzisiejszy news o 15 milionach dolarów to już kolejna z inwestycji w Brainly. Wcześniej 30 milionów złotych zainwestowali General Catalyst Partners (inwestor Snapchat czy Airbnb) oraz Runa Capital, Learn Capital i Point Ninie.

Samo Brainly (Zadane.pl), czyli serwis edukacyjny z pytaniami i odpowiedziami gościł na łamach Antyweb już kilkakrotnie, także nie będę tutaj opisywał wam o co chodzi. Odsyłam do archiwum.

Na czym zadane.pl zarabia pieniądze? Na skali. Działają w 35 krajach - mają 60 milionów użytkowników (swoją drogą to jeden z większych polskich serwisów). Na tej bazie chcą wygenerować przychody bazujące na mikropłatnościach (jak czytam w money.pl). Czy to się uda tego na razie nie wiadomo. Wszyscy znamy przykłady dużych serwisów, które miały problem z monetyzacją nawet dużo większych baz klientów. Mam jednak nadzieję, że w tym przypadku będzie inaczej.

Trzymam kciuki za Brainly i gratuluję kolejnego dobrego inwestora. Mam nadzieję, że dadzą od siebie coś więcej niż tylko wkład finansowy.

Zródło : money.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu