Startups

Polski startup w brutalny sposób pokazuje jak nie robi się biznesu

Jakub Szczęsny
Polski startup w brutalny sposób pokazuje jak nie robi się biznesu
38

Pamiętacie jeszcze kostkę DICE+? Ten niesamowicie ambitny startup powiązany z bardzo małym, aczkolwiek przydatnym urządzeniem parę lat temu wywołał istną burzę w Internecie. Wtedy to wieszczono ogromny sukces producentowi i samemu sprzętowi. Owszem, DICE+ zebrał laury, zebrał pieniądze, poszczycił się nawet uznaniem Angeli Merkel oraz Donalda Tuska. Ale na ambicjach i planach się skończyło. Ludzie mają teraz kostkę, która... nie działa.

Co się stało z DICE+?

DICE+, czyli elektroniczna kostka do tabletowych planszówek miała nawet swoje stoisko na targach CeBIT. Media wróżyły ogromny sukces, testerzy prześcigali się w pochwalnych recenzjach, wskazywano na odrobinę niewykorzystany potencjał – tak pisał m. in. Grzegorz Marczak w swoim teście kostki. Dowiadujemy się, że osoby, które posiadają te kostki nie mogą grać w swoje ulubione gry po aktualizacji urządzeń, z którymi bazowo pracowała. Problem jest z najnowszą wersją iOS oraz Androida, które nijak nie mogą „dogadać się” z DICE+. Co ciekawe, producent nie aktualizował oprogramowania powiązanego z akcesorium już bardzo długi czas, co wskazuje na to, że… dzieje się coś niedobrego.

Wgląd do ocen aplikacji DICE+ pozwala stwierdzić, iż aplikacja nie była aktualizowana już od 2013 roku, co jasno wskazuje na powód braku kompatybilności z systemami mobilnymi. Ponadto, na fanpage’u producenta akcesorium znajdują się wpisy, w których użytkownicy narzekają na niedogodności – te pozostają bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Wychodzi zatem na to, że albo producent nie ma życzenia naprawić tej sytuacji, albo po prostu sprzętem już się nie interesuje. Najciekawsze jest jednak to, że kostka dalej znajduje się w sprzedaży, przez co konsumenci są jawnie wprowadzani w błąd.

Nie wystarczy mieć dobry pomysł na startup. Nie jest sztuką zebrać dużą ilość pieniędzy na rozkręcenie biznesu. Ten jeszcze trzeba utrzymać, a aktualizowanie aplikacji powiązanej z akcesorium to bardzo ważna kwestia. Poprosiliśmy DICE+ o komentarz w tej sprawie – jeżeli ten się pojawi, z pewnością go opublikujemy i powiadomimy Was o aktualizacji wpisu.

AKTUALIZACJA:

Na stronie producenta kostki znalazła się informacja o rychłej aktualizacji aplikacji DICE+. Nie otrzymaliśmy w dalszym ciągu komentarza w tej sprawie, a ponadto - dalej niepewna jest sytuacja systemu Android.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

DICE+