E-commerce

PayPal walczy o polski e-commerce. Sprzedawcy będą zachwyceni

Marcin Hołowacz
PayPal walczy o polski e-commerce. Sprzedawcy będą zachwyceni
9

PayPal pragnie gwarantować swoim użytkownikom możliwie najbezpieczniejszą możliwość płacenia oraz otrzymywania płatności związanych z najróżniejszymi transakcjami, ponieważ jak to zauważył Matt Komorowski, poczucie bezpieczeństwa przy płatnościach online powinno być podstawową gwarancją dla użytkowników.

Matt Komorowski to Dyrektor Zarządzający PayPal w Europie Północnej i Środkowej, który nie ukrywa swojego zadowolenia w związku z rozszerzeniem Ochrony Sprzedających w Polsce i komentuje to w następujący sposób:

Bardzo się cieszę  z powodu rozszerzenia naszych usług. Decyzja o rozszerzeniu Ochrony Sprzedających została podjęta przez PayPal, aby zapewnić ich, że mogą rozwijać swój e-biznes i sprzedawać swoje produkty na większą skalę, bez obaw związanych z otrzymaniem płatności. Świadomość, że jesteś zabezpieczony, jeżeli coś pójdzie nie tak, powinna być obowiązkowym elementem zakupów i sprzedaży online dla obu stron transakcji. Te ulepszenia zostały wprowadzone na podstawie informacji zwrotnych od naszych użytkowników, którzy chcą się czuć bezpiecznie dokonując transakcji online. Bardzo się cieszę i jestem przekonany, że wprowadzone rozszerzenie programu –  obok takich usług, jak Ochrona Kupujących czy Zwrot Kosztów Odesłania Przedmiotu – zwiększy zaufanie sprzedających i ich bezpieczeństwo w obszarze e-commerce.

Dziś PayPal ogłasza rozszerzenie Ochrony Sprzedających w Polsce

Dziś PayPal ogłasza rozszerzenie Ochrony Sprzedających w Polsce. Użytkownicy, którzy są odbiorcami płatności przesłanych przez klientów, mogą liczyć na zabezpieczenie np. w momencie kiedy otrzymają niezweryfikowaną płatność np. poprzez przejęte konto. Sprzedający mogą również liczyć na ochronę w sytuacji kiedy przeciwko nim wystosowano obciążenie zwrotne lub roszczenie uzasadniane tym, że kupujący nie otrzymał przedmiotu. W tego typu sytuacjach Ochrona Sprzedających PayPal jest od tego, żeby pokryć pełen koszt płatności za dokonane transakcje.

Program ochrony sprzedających w Polsce obejmował tylko produkty fizyczne. Zapowiedzianą nowością jest fakt, że program obejmie również płatności za usługi (np. design, edukacja czy fotografia), bilety (na koncerty, przedstawienia, wydarzenia sportowe etc.) oraz podróże (wycieczki, loty, rezerwacje hotelowe etc.).

PayPal w Polsce

Ochrona Sprzedających PayPal ma pomagać przedsiębiorcom w handlowaniu ich produktami. Jeśli chodzi o polskich właścicieli firm, to dzięki PayPal mogą w bezpieczniejszy sposób sprzedawać swoje produkty i usługi nie tylko w Polsce, lecz również na ponad 200 innych rynkach, na których działa PayPal. Nadzieje są takie, że rozszerzenie Ochrony Sprzedających w Polsce, będzie miało pozytywny wpływ na rozwój naszych firm i pozwoli im na łatwiejszą ekspansję na rynki międzynarodowe. Wyższy poziom bezpieczeństwa dla szerszego zakresu ofert ma być tego gwarancją.

Każdy ma się czuć bezpiecznie

Oczywiście PayPal oferuje również Ochronę kupujących w swoim systemie. Problemy takie jak nieotrzymanie przedmiotu, za który użytkownik zapłacił za pośrednictwem PayPal podlegają ochronie. Tak samo jak sytuacje, w których dostaniemy przedmiot, który jest „znacząco niezgodny z opisem”. Osobiście nigdy nie miałem okazji przetestować możliwości otrzymania zwrotu pieniędzy za takie czy inne sytuacje, więc nie wiem jak sprawnie to wszystko przebiega. Być może ktoś się z tym zetknął i będzie mógł podzielić się swoimi doświadczeniami. Sam uczestniczyłem w zupełnie innej sytuacji, jaką było zgłoszenie oszustwa w serwisie Allegro i po spełnieniu wymaganych warunków otrzymałem zwrot pieniędzy.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskae-commercepaypal