Felietony

Payleven w Polsce? Czyli będziemy mieć płatności kartą przez smartphony i tablety?

Grzegorz Marczak
Payleven w Polsce? Czyli będziemy mieć płatności kartą przez smartphony i tablety?
11

O serwisie Payleven pisałem już na Antyweb, jest to przeniesiony (skopiowany i wdrożony) do Europy pomysł na mobilne płatności typu Square. Systemy tego typu dają możliwość przyjmowania płatności kartą kredytową za pomocą smatphona lub tabletu. wystarczy niewielki dodatek do tych urządzeń i działa....

O serwisie Payleven pisałem już na Antyweb, jest to przeniesiony (skopiowany i wdrożony) do Europy pomysł na mobilne płatności typu Square. Systemy tego typu dają możliwość przyjmowania płatności kartą kredytową za pomocą smatphona lub tabletu. wystarczy niewielki dodatek do tych urządzeń i działa.

To co na razie prezentuje Payleven w wersji polskiej to jedynie strona informacyjna. Nie podają natomiast żadnych szczegółów czyli kiedy system rusza, jakie są zasady współpracy, jaką prowizję będą w Polsce pobierać i z kim mają umowy. W danych kontaktowych nie ma nawet jeszcze wzmianki o biurze w PL. Wysłałem więc na mail kontaktowy pytania o start usługi (na ten dla mediów). W odpowiedzi dostałem Delivery to the following recipient failed permanently :)

Na chwilę obecną widać jedynie, że w miejscu gdzie są loga obsługiwanych kart kredytowych brakuje Visy, nie wyciągałabym jednak pochopnych wniosków i poczekał do momentu uruchomienia usługi. Ciekawi mnie bardzo czy jest zapotrzebowanie w Polsce na tego typu płatności?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

płatności mobilne