Felietony

IFA 2012: rodzina XPS Della urosła o trzy nowe, ciekawe urządzenia - wszystkie z Windowsem

Michał Szabłowski
IFA 2012: rodzina XPS Della urosła o trzy nowe, ciekawe urządzenia - wszystkie z Windowsem
9

Dell zaprezentował dzisiaj na odbywających się w Berlinie targach IFA 2012 trzy nowe urządzenia XPS z systemami firmy Microsoft. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - do wyboru są: 27-calowy pecet typu all-in-one, 10-calowy tablet z doczepianą klawiaturą i hybryda ultrabooka z tabletem. XPS One 2...

Dell zaprezentował dzisiaj na odbywających się w Berlinie targach IFA 2012 trzy nowe urządzenia XPS z systemami firmy Microsoft. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - do wyboru są: 27-calowy pecet typu all-in-one, 10-calowy tablet z doczepianą klawiaturą i hybryda ultrabooka z tabletem.

XPS One 27

Stworzony dla "kreatywnych profesjonalistów" komputer typu AIO z całą pewnością będzie się rzucać w oczy na każdym biurku. XPS One 27 może się pochwalić obsługującym 10-punktowy wielodotyk 27-calowym ekranem typu Wide Quad HD (2560 × 1440 pikseli) i wyśrubowanymi bebechami. Zapowiedziany już w maju bieżącego roku model został wyposażony w: procesor Ivy Bridge Intel Core i5-3450s taktowany z częstotliwością 2,8 GHz (za dopłatą 3.1GHz Core i7-3770s), do 16 GB pamięci RAM, opcjonalną kartę graficzną Nvidia GeForce GT 640M oraz do 2 terabajtów przestrzeni dyskowej na pliki. XPS One 27 spodoba się zarówno wymagającym graczom, jak i profesjonalistom potrzebującym do pracy sprzętu o dużej wydajności.

XPS Duo 12

XPS Duo 12 łączy w sobie zalety ultrabooka i tabletu. Został on wyposażony przez producenta w chroniony przez Coring Gorilla Glass ekran dotykowy o przekątnej 12,5 cala i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Za jego wydajność w trakcie pracy odpowiadać będzie procesor Intela - w najlepszym wypadku nawet Core i7. Gadżet, który dzięki obrotowemu ekranowi może być używany zarówno jako ultrabook, jaki i tablet, trafi do sklepów z systemem Windows 8. XPS Duo 12 robi niezłe pierwsze wrażenie, a to dzięki niewielkim rozmiarom i obudowie wykonanej z aluminium i włókna węglowego.

Ciekaw jestem, po jakim czasie właściciele tego cacka zaczną się wkurzać na pozostawione na ekranie odciski palców.

XPS 10

Oto najmniejszy członek rodziny XPS. Oznaczony numerem "10" tablet został wyposażony w procesor w architekturze ARM, system operacyjny Windows RT, port micro USB, mającą umożliwić 20-godzinną pracę baterię oraz doczepianą stację dokującą połączoną ze smukłą klawiaturą. Podobnie zaprojektowane urządzenie pokazał wczoraj Samsung - mam na myśli Ativ Smart PC Pro. Oby tylko Dell nie powtórzył błędu Koreańczyków, którzy krzyżówkę stacji dokującej i klawiatury nie dociążyli wystarczająco i tym samym narazili całą konstrukcję na przewracanie się na "plecy".

Wszystkie trzy urządzenia mają pojawić się na rynku w październiku, czyli w tym samym momencie, co Windows 8. Nie znamy jeszcze niestety ceny trójki nowych gadżetów z rodziny XPS. Możemy być za topewni, że nie zostanie do nich dorzucony smartaparat z Windows Phone 8.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu