Android

Pattern Launcher to świetny pomysł na uruchamianie aplikacji na Androidzie za pomocą gestów

Tomasz Popielarczyk
Pattern Launcher to świetny pomysł na uruchamianie aplikacji na Androidzie za pomocą gestów
7

Jednym z największych atutów Androida jest to, że istnieje cała masa narzędzi zmieniających sposób, w jaki z niego korzystamy. Launchery, motywy, modyfikacje - każdy Android może być dzięki nim unikatowy. Mamy kolejny tego przykład - Pattern Launcher, który pozwala na uruchamianie aplikacji za pomoc...

Jednym z największych atutów Androida jest to, że istnieje cała masa narzędzi zmieniających sposób, w jaki z niego korzystamy. Launchery, motywy, modyfikacje - każdy Android może być dzięki nim unikatowy. Mamy kolejny tego przykład - Pattern Launcher, który pozwala na uruchamianie aplikacji za pomocą prostych gestów.

Dotąd podejście do launcherów aplikacji dla Androida opierało się głównie na wyświetlaniu ikonek. Jedne aplikacje pokazywały je na pulpicie, inne w postaci pływających ramek, baloników, wysuwanych paneli itp. Pattern Launcher to zupełnie inne podejście, które działa w oparciu o gesty.

Aplikacja jest stosunkowo prosta i niezbyt złożona. Całość opiera się tak naprawdę na siatce przypominającą tę od wzoru blokady ekranu. Wywołujemy ją za pomocą permanentnego powiadomienia na pasku stanu. Możemy też przeciągnąć palcem zza dolnej części lewej krawędzi ekranu - jest to o wiele bardziej praktyczne. Szkoda, że nie dano nam żadnych innych opcji do skonfigurowania tego aspektu. W każdym razie siatka może wyglądać tak, jak sobie tego życzymy, a więc sami ustalamy jej rozmiary.

Potem zostaje już tylko konfiguracja gestów. Każda aplikacja może mieć własny. Świetnie przedstawiono to na wideo promującym aplikację. Warto zwrócić uwagę, że krótko po wywołaniu siatki mamy podgląd dostępnych wzorów, więc łatwo sobie przypomnieć co gdzie ustawiliśmy.

Po krótkich testach muszę przyznać, że jest to zaskakująco praktyczne rozwiązanie. Panel możemy wywoływać z dowolnego miejsca w systemie, gdzie mamy dostęp do paska stanu (czyli tak naprawdę wszędzie). Sprzyja to tym samym multitaskingowi, bo żeby uruchomić nowy program nie musimy nawet wracać do pulpitu. Oczywiście idealnie nie jest i kilka rzeczy dałoby się jeszcze poprawić (np. to nieszczęsne wywoływanie).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeAndroidlauncher