Apple

Path - Timeline na Twoim smartphone

Grzegorz Ułan
9

Timeline, którego wprowadzenie do profili zostało zapowiedziane przez Facebooka na wrześniowej konferencji f8, nie ujrzało jeszcze światła dziennego, a już powstają podobne rozwiązania dostępne na smartphone. Na innej trwającej właśnie konferencji LeWeb 2011 zaprezentowana została aplikacja o nazwie...

Timeline, którego wprowadzenie do profili zostało zapowiedziane przez Facebooka na wrześniowej konferencji f8, nie ujrzało jeszcze światła dziennego, a już powstają podobne rozwiązania dostępne na smartphone. Na innej trwającej właśnie konferencji LeWeb 2011 zaprezentowana została aplikacja o nazwie Path. Aplikacja dostępna jest od razu na iPhone i smartphone z Androidem na pokładzie.

Zanim przejdę do Path, przypomnę czym ma być Timeline. To nic innego jak wyświetlanie naszej aktywności na tablicy Facebooka w postaci swoistej osi czasu, mierzonej od początku istnienia naszego profilu ("Narodzin") do teraz.

Path chce pójść trochę dalej i być z nami każdego dnia, albo inaczej, byśmy my byli z nim każdego dnia i "rejestrowali" każdą swoją czynność, wyświetlaną później w podobnym rozwiązaniu na naszych telefonach.

Co możemy rejestrować? Na zrzucie po prawej, w dolnym lewym rogu uaktywniamy menu z wszystkimi funkcjami. Począwszy od góry. Ikona zdjęcia umożliwia zrobienie fotki bezpośrednio aparatem bądź wgrania już gotowego z galerii. Do tego możemy dołączyć opis, dodać znajomego z listy, który akurat z nami jest w tej chwili oraz naszą lokalizację. Następna opcja, znowu wskazanie znajomego z którym aktualnie przebywamy, gdzie i co robimy. Dalej, tym razem zaczynamy od miejsca w którym jesteśmy i znowu z kim i gdzie.

Już jesteście zmęczeni?:)

Nie zaskoczę już Was, jakie są kolejne opcje. Kolejną ikoną oznaczymy sobie w naszej osi czasu dnia codziennego co aktualnie słuchamy i... Tak, z kim i gdzie:).
Wszystkie te dodane czynności wyświetlają się z mapami lokalizacji, awatarami znajomych z którymi tam przebywamy i opisami czy komentarzami. Dla urozmaicenia, nasi znajomi mogą dodawać uśmieszki dla poszczególnych pozycji.

Na koniec naszego ciężkiego dnia, bogatego w przeżycia, robienia zdjęć, spotkań ze znajomymi, korzystamy z przedostatniej ikonki do podzielenia się, z tymi samymi znajomymi, wrażeniami z minionego dnia. Do czego przyda się, niestety już ostatnia, ikona? Spragnieni poinformowania jeszcze o jednej rzeczy dnia dzisiejszego, odpowiadamy na trudne pytanie - Czy chcemy już iść spać? Niee, no jak? Ranek już przecież bliski, wstajemy. Kolejny dzień w naszej osi czasu przed nami.

Nie będzie zakończenia tej historii. Oceńcie sami. Zapraszam Was do obejrzenia prezentacji tego programu. Może ja się mylę, może to fajne jest. Linki do pobrania programu znajdziecie na stronie programu - Path.

Path - Introducing Path 2 from Path on Vimeo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookAndroidiOSPathtimeline