Apple

iTunes Rewind 2011 ogłoszone - zobacz co było hitem iTunes w 2011

Jakub Tepper
iTunes Rewind 2011 ogłoszone - zobacz co było hitem iTunes w 2011
3

Apple tradycyjnie, jak co roku podsumowuje minione 12 miesięcy pokazując nam nie tylko listę najlepiej sprzedających się aplikacji, filmów, albumów czy książek, ale również proponuje nam swoje własne typy na najlepsze dzieła/produkty w poszczególnych kategoriach. Najbardziej nas interesujące aplikac...

Apple tradycyjnie, jak co roku podsumowuje minione 12 miesięcy pokazując nam nie tylko listę najlepiej sprzedających się aplikacji, filmów, albumów czy książek, ale również proponuje nam swoje własne typy na najlepsze dzieła/produkty w poszczególnych kategoriach. Najbardziej nas interesujące aplikacje mobilne obyły się bez większego zaskoczenia - sami wiecie doskonale co najlepiej się sprzedało. Ale spójrzmy także na subiektywnie wybrane programy roku i kilka innych kategorii.

Najlepiej sprzedające się aplikacje na iPhone to:

1. Angry Birds
2. Fruit Ninja
3. Angry Birds Seasons
4. Cut the Rope
5. Tiny Wings
6. Angry Birds Rio
7. Words With Friends
8. Camera+
9. Doodle Jump
10. Plants vs. Zombies

Najpopularniejsze darmowe aplikacje na iPhone to:

1. Facebook
2. Pandora Radio
3. Words with Friends Free
4. Angry Birds Free
5. Skype
6. Netflix
7. Angry Birds Rio Free
8. Groupon
9. Fruit Ninja Lite
10. Twitter

Najlepiej sprzedające się aplikacje na iPada:

1. Angry Birds HD
2. Pages
3. Angry Birds Seasons
4. GarageBand
5. Angry Birds Rio HD
6. Penultimate
7. Fruit Ninja HD
8. Cut the Rope HD
9. SCRABBLE for iPad
10. Keynote

Najpopularniejsze darmowe aplikacje na iPada:

1. Angry Birds HD Free
2. The Weather Channel for iPad
3. Netflix
4. CNN App for iPad
5. Angry Birds Rio HD Free
6. Kindle
7. Skype for iPad
8. Calculator for iPad Free
9. Pandora Radio
10. Calculator Pro for iPad Free

3 na 4 kategorie wygrały Wściekłe Ptaki, na dodatek często znajdując się również w innych odsłonach na kolejnych miejscach. Nie dam rady, nie skomentuję tego w żaden mądry sposób.

Jako iPhone App of the Year dla iPhone wybrany został świetny, fotograficzno-społecznościowy Instagram. iPhone Game of the Year zostało z kolei Tiny Tower, także darmowy tytuł bazujący na modelu free2play. W trakcie zabawy można wydać trochę gotówki, ale nie trzeba. Całkiem przyjemna gra. W analogicznych kategoriach dla iPada zwyciężył fotograficzny Snapseed oraz Dead Space for iPad.

Z kronikarskiego obowiązku wspomnę jeszcze, że artystką roku została Adele, a albumem Wasting Light od Foo Fighters (obie rzeczy mocno i subiektywnie polecam).

Kategorii jest znacznie, znacznie więcej, a wszystkie je znajdziecie na tej stronie. Link otworzy się w iTunes, ale należy pamiętać, że z polską wersją sklepu list nie zobaczymy. Zanim klikniecie musicie zmienić region swojego sklepu na USA.

A jak wyglądałaby Wasza lista? Zgadzacie się z tłumem albo z wyborem pracowników Apple czy też polecilibyście nam coś zupełnie innego? Dajcie znać co warto kupić/pobrać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

itunes