Mobile

Path ma teraz własny komunikator - Path Talk

Tomasz Popielarczyk
Path ma teraz własny komunikator - Path Talk
7

Mobilnych komunikatorów przybywa, niczym grzybów po deszczu. Najwyraźniej wszyscy chcą powtórzyć sukces WhatsApp. Dołącza teraz do nich teraz serwis społecznościowy Path, który wprowadził do Google Play aplikację o nazwie Path Talk. Czy to kolejna tego typu aplikacja bez żadnego oryginalnego akcentu...

Mobilnych komunikatorów przybywa, niczym grzybów po deszczu. Najwyraźniej wszyscy chcą powtórzyć sukces WhatsApp. Dołącza teraz do nich teraz serwis społecznościowy Path, który wprowadził do Google Play aplikację o nazwie Path Talk. Czy to kolejna tego typu aplikacja bez żadnego oryginalnego akcentu? A może twórcy Path znaleźli przepis na sukces?

Artykuł pochodzi z serwisu z recenzjami aplikacji mobilnych AntyApps.

Path Talk ma być dopełnieniem społecznościowej aplikacji Path, która pozwala nam prowadzić swój cyfrowy dziennik złożony z różnego rodzaju materiałów multimedialnych i nie tylko. Twórcy mają bardzo ambitne plany, bo jeszcze w tym roku chcą rozbudować swój komunikator o funkcję rezerwowania miejsc w lokalach gastronomicznych i składania zamówień za pomocą pojedynczych wiadomości. W tym celu przejęto startup TalkTo oferujący takie możliwości. Zapowiada się zatem ciekawie. A co już teraz oferuje Path Talk?


Prawdę mówiąc program nie różni się zbyt znacząco od większości rozwiązań tego typu. Twórcy postawili na klasyczne rozwiązania, co jest słusznym podejściem, bo czy można w tym aspekcie jeszcze dokonać jakiejkolwiek rewolucji? Okazuje się, ze diabeł tkwi w szczegółach, bo właśnie tutaj znajdziemy najwięcej innowacji.

Aplikacja dysponuje kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Największą uwagę przykuwa funkcja "Ambient Status", która odpowiada za to, aby poinformować naszych rozmówców o tym, dlaczego nie odpowiadamy na wiadomość. I tak oto wysłany może zostać komunikat o niskim poziomie baterii, podróży czy nawet znajdowaniu się w pobliżu. W mechanizmie tym tkwi dość spory potencjał, z którego warto wycisnąć więcej. Oby twórcy pomyśleli o tym z czasem.


W wysyłanych wiadomościach możemy przesyłać muzykę, wideo, lokalizacje, mapy, a nawet ebooki. Nie zabrakło również funkcji nagrywania krótkich komunikatów głosowych. Praktycznym dodatkiem są szybkie wiadomości, które pozwalają za pomocą jednego gestu palcem przesłać wybraną treść. Wszystko to dopełniają oczywiście mniej lub bardziej zabawne "stickery", czyli tematyczne obrazki pełniące funkcję rozbudowanych graficznych emotikon.

Czy to wszystko wystarczy, aby zagrozić pozycji gigantom tego segmentu? Wydaje mi się, że przed twórcami Path jeszcze daleka droga. Stworzyli solidny produkt, ale jednak trudno wskazać jednoznacznie powody, dla których użytkownicy mieliby zrezygnować z dotychczasowych rozwiązań. Na pewno znajdzie on uznanie wśród dotychczasowych posiadaczy kont w Path, ale czy to usatysfakcjonuje jego autorów?

Path jest dostępny do pobrania w Google Play oraz AppStore.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu