Mobile

Czołgi w Twoim smartfonie. Premiera World of Tanks Blitz

Tomasz Popielarczyk
Czołgi w Twoim smartfonie. Premiera World of Tanks Blitz
4

World of Tanks, World of Warplanes, a wkrótce World of Warships – w produkowane przez Wargaming tytuły gra już ponad 80 mln osób na całym świecie. Firma nie zasypia zatem gruszek w popiele i szturmem wdziera się na małe ekrany. Swoją premierę ma dziś mobilne MMO World of Tanks Blitz. World of Tan...

World of Tanks, World of Warplanes, a wkrótce World of Warships – w produkowane przez Wargaming tytuły gra już ponad 80 mln osób na całym świecie. Firma nie zasypia zatem gruszek w popiele i szturmem wdziera się na małe ekrany. Swoją premierę ma dziś mobilne MMO World of Tanks Blitz.

World of Tanks Blitz przenosi działania wojenne z udziałem pancernych bestii na urządzenia mobilne. Na pierwszy ogień (co akurat jakąś szczególną niespodzianką nie jest) idzie iOS. Grę od dziś mogą zainstalować posiadacze iPadów 2 (i nowszych) oraz iPhone’ów 4S (i nowszych). Całość jest oczywiście bezpłatna (free to play).

Co Wargaming oddało nam do dyspozycji w swojej pierwszej mobilnej produkcji? Na pokierowanie czeka łącznie 90 maszyn produkcji amerykańskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Podzielono je na cztery klasy: lekkie, średnie, ciężkie oraz niszczyciele czołgów (walczące na dużym dystansie). Działania wojenne będą prowadzone na 8 mapach, gdzie jednocześnie udział może brać 14 graczy (grupy po 7 osób).

Wszystko to okraszono systemem osiągnięć oraz mechanizmem zdobywania doświadczenia, dzięki któremu gracze będą awansować na wyższe poziomy i obejmować stery nad nowymi czołgami, w tym kultowymi maszynami z okresu II Wojny Światowej. Twórcy zapewniają, że obsługa dotykiem ma być wygodna oraz intuicyjna. Świadczą o tym wysokie oceny w AppStore. Gra w wersji testowej zadebiutowała bowiem w kilku krajach, gromadząc notę 4,5/5 i znalazła się w trójce najpopularniejszych aplikacji w swojej kategorii. Finalne wydanie ma wyróżniać się poprawioną grafiką oraz integracją z Facebookiem.

Czy na platformach mobilnych jest miejsce na takie produkcje, jak World of Tanks Blitz? Myślę, że to najwyższa pora, aby zaczęło się pojawiać ich jak najwięcej. Bo jak na razie Google Play i AppStore wydają się być zdominowane przez casualowe gry free to play lub pikselowate tytuły z gatunku retro. Jeżeli już trafia się perełka, to jest ona portem głośnego hitu z innych platform. Oby Wargaming to zmieniło, co, sądząc po sukcesie World of Tanks, jest jak najbardziej osiągalne.

Grę można znaleźć w AppStore. Natomiast od adresem wotblitz.eu znajdziecie więcej informacji na jej temat. Pierwszych wrażeń wyczekujcie niebawem na AntyApps.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu