Mobile

THL 5000 do tysiąca godzin czuwania na jednym ładowaniu

Filip Żyro
22

Smartfon powoli staje się jednym z najważniejszych urządzeń, które daje nam dostęp do Internetu. Niezależnie czy używasz telefonu do biznesu czy do rozrywki zawsze potrzebne jest podłączenie do sieci. Płacimy za to cenę, bowiem nic tak nie obciąża baterii jak transfer danych za pośrednictwem satelit...

Smartfon powoli staje się jednym z najważniejszych urządzeń, które daje nam dostęp do Internetu. Niezależnie czy używasz telefonu do biznesu czy do rozrywki zawsze potrzebne jest podłączenie do sieci. Płacimy za to cenę, bowiem nic tak nie obciąża baterii jak transfer danych za pośrednictwem satelity.

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że obecnie znacznie mniej bolesne byłoby wyłączenie rozmów telefonicznych i smsów, niż wyłączenie transferu danych. Dzisiaj i tak większość komunikacji przeniosła się właśnie do Internetu. Maile, kalendarz, rzeczy zapisywane w keep, sprawdzanie menedżera Facebooka, przeglądanie Internetu wszystko to sprawia, że mój telefon rzadko wytrzymuje na jednym ładowaniu dzień. Nowsze telefony od mojego S3 pewnie, by sobie poradziły z tymi zadaniami lepiej, jednak ładowanie telefonu codziennie również nie jest sytuacją super komfortową. Współczesne telefony nie są przystosowane do tego jak z nich korzystamy.

O tym, że nie jestem w swoim zdaniu odosobniony nieraz mogłem dowiedzieć się z Waszych komentarzy pod artykułami traktujących o urządzeniach mobilnych. Co więcej moi koledzy z redakcji również podzielają naszą opinię. Nie chcemy dodatkowych procesorów, rozdzielczości 4k w ekranie o przekątnej 5 cali. Chcemy telefonu, który wytrzymałby kilka dni intensywnej eksploatacji na jednym ładowaniu.

Jeżeli zatem zaliczać się do wspominanych osób, być może zainteresuje Was propozycja chińskiego producenta telefonów. W tym wypadku nie chodzi jednak o skopiowanie cudzego pomysłu, a o autorskie rozwiązanie, które jest niezwykle interesujące. Otóż do telefonu o grubości 8,9 mm, z 5 calowym wyświetlaczem na pokładzie, postanowiono dołożyć baterię o pojemności 5000 mAh. W efekcie otrzymaliśmy urządzenie, które pozawala na 1000 godzin pracy w trybie czuwania, 47 godzin rozmów, 11 godzin przeglądania internetu, 125 godzin odtwarzania muzyki i niemal 12 godzin odtwarzania wideo Dodatkowo telefon może pochwalić się niezłymi parametrami: wyświetlaczem o rozdzielczości 1920x1080, 4-rdzeniowym procesorem MediaTek, 13 megapiskelowym aparatem z optyką od Sony. Parametry, których naprawdę nie trzeba się wstydzić, a wszystko to zachowując przyzwoitą wagę 146g.

Już teraz widać, że telefon, który kosztuje 299 dolarów cieszy się dużym zainteresowaniem. Na stronie producenta znajdziemy informację, że wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane i należy czekać, aż kolejna partia zasili magazyny. Nie ma się co dziwić, za cenę poniżej tysiąca złotych dostajemy słuchawkę, która ma przyzwoite parametry, jednak przede wszystkim ma akumulator, którego możliwości wciskają w siedzenie. Są tu jacyś chętni?

Źródło: THL, Tech Wp.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

telefonbateriakomórka