Apple

Passcode w iPhonie to żadna przeszkoda - iOS 6.1 z poważnym błędem

KK
Konrad Kozłowski
3

W udostępnionej jakiś czas temu aktualizacji systemu iOS odnaleziony został błąd, który może okazać się katastrofalny w skutkach dla posiadacza iPhone'a. Okazuje się, że zablokowanie telefonu wcale nie oznacza zupełnego bezpieczeństwa - za pomocą publicznie znanej już metody możliwe jest dostanie si...

passcodeW udostępnionej jakiś czas temu aktualizacji systemu iOS odnaleziony został błąd, który może okazać się katastrofalny w skutkach dla posiadacza iPhone'a. Okazuje się, że zablokowanie telefonu wcale nie oznacza zupełnego bezpieczeństwa - za pomocą publicznie znanej już metody możliwe jest dostanie się do aplikacji telefonu.

Cały proces ogranicza się do wykonania kilku niezbyt skomplikowanych czynności jak wciskanie przycisku blokowania, dzięki czemu anulujemy wykonanie połączenia alarmowego. Co prawda złapanie odpowiedniego "timingu" może zając trochę czasu, ale gdy załapiemy o chodzi, to żadne hasło nie będzie dla nas przeszkodą.

Z pozorów może wydawać się, że takie niedociągnięcie to nic wielkiego, lecz jak dobrze wiedzą użytkownicy iPhone'ów z poziomu aplikacji telefonu przeglądać można pełną książkę telefoniczną, dokonywać w niej zmian oraz wysyłać wiadomości do obecnych tam kontaktów. Można też przejrzeć historię połączeń oraz zdjęcia przypisane do kontaktów. Co ciekawe nie jest to pierwszy raz, gdy taki błąd pojawia się w aktualizacji systemu iOS - podobne problemy pojawiały się w wersji 4.1.


http://youtu.be/MDkLpj3MM-c

Jak długo zajmie Apple poprawienie tego błędu? Miejmy nadzieję, że jak najszybciej. Dla wielu osób zastosowanie "kodu blokady" to pewność bezpieczeństwa danych znajdujących się na urządzeniu, a jak widać nawet największym zdarzają wpadki.

Źródło: TechCrunch. Źródło grafiki: modmyi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneHasło