Filmy

Netflix idzie w sci-fi. "Pasażer nr 4" pokaże lot na Marsa

Konrad Kozłowski
Netflix idzie w sci-fi. "Pasażer nr 4" pokaże lot na Marsa
5

Netflix zauważa spore zainteresowanie treściami sci-fi i chyba dlatego dość regularnie serwuje nam seriale i filmy z tego gatunku. "Pasażer nr 4" opowie historię lotu na Marsa z dodatkowym pasażerem na gapę.

Nie każdy film sci-fi musi opierać się na widowiskowych efektach specjalnych, choć oczywiście ich obecność zazwyczaj bywa niezbędna, by móc opowiedzieć daną historię. Niejednokrotnie jednak zdarzało się, że korzystając z innych sposobów twórcy filmów zdołali wprowadzić odpowiedni nastrój i atmosferę, a także zbudować napięcie.

Filmowcy pokazują nam swoje wizje lotów w kosmos

Szczególnie teraz, gdy ponownie sięgamy gwiazd i podróże w kosmos stają się niejako naszą codziennością, filmy opowiadające o podboju innych (odległych) planet wzbudzają coraz większe emocje. Próbujemy przewidzieć, jakie zagrożenia, wyzwania i nagrody czekają nas za to, że dotrzemy do oddalonych o miliony kilometrów od Ziemi zakątków Układu Słonecznego i nie tylko.

Ładny film, ale co z tego? Wonder Woman 1984 – recenzja

W zasięgu naszych możliwości jest już nie tylko Księżyc, ale wydaje się, że stosunkowo niedługo wszyscy będziemy świadkami pierwszej próby wysłania człowieka na Marsa. To prawdopodobnie właśnie dlatego obserwujemy wzmożoną aktywność filmowców, którzy - póki mogą - starają się przewidzieć, jak taka misja może wyglądać i... co może pójść nie tak.

Te 3 filmy mogą zdefiniować Netfliksa na lata. Najbardziej wyczekiwane produkcje

Pasażer nr 4 - fabuła i obsada

"Pasażer nr 4", czyli po prostu "Stowaway" w oryginale (po angielsku określa się tak pasażera na gapę), to film, w którym przypadkowo na statku zmierzającym ku planecie Mars znalazł się dodatkowy członek załogi. To jeden z inżynierów, który tylko swoją obecnością będzie stanowić zagrożenie dla życia innych na pokładzie oraz dla powodzenia całej misji.

Netflix może zablokować dzielenie kont. Niektórzy dostają ostrzeżenia

Systemy podtrzymywania życia zostały uszkodzone i malejąca ilość zasobów postawią załogę przed niezwykle trudną decyzją. W obsadzie znaleźli się Anna Kendrick, Daniel Dae Kim, Shamier Anderson i Toni Collette, a film wyreżyserował Joe Penna ("Arktyka").

Zwiastun i data premiery Pasażera nr 4

"Pasażer nr 4" zadebiutuje na Netflix już 22 kwietnia.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu