Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Aplikacje webowe

Papermine – Stwórz własny magazyn w stylu Flipboarda

GU
Grzegorz Ułan
5

Flipboard zapoczątkował w sieci modę na efektowną prezentację agregowanych treści. Zaprezentowane magazyny na ich stronie to istny majstersztyk wizualny, aż ciężko się oderwać od przerzucanych w ten sposób stron. Ale nadal to tylko agregator z jakby narzuconą treścią. Co w sytuacji, gdy sami chci...

Flipboard zapoczątkował w sieci modę na efektowną prezentację agregowanych treści. Zaprezentowane magazyny na ich stronie to istny majstersztyk wizualny, aż ciężko się oderwać od przerzucanych w ten sposób stron. Ale nadal to tylko agregator z jakby narzuconą treścią.

Co w sytuacji, gdy sami chcielibyśmy stworzyć sobie taki magazyn, nie wiem multimedialną prezentacje, listę przepisów kulinarnych czy nawet specjalne wydanie newslettera dla swoich czytelników? Z pomocą przychodzi nowy serwis o nazwie Papermine.

To niezwykle proste narzędzie, dzięki któremu w kilku krokach będziemy w stanie wygenerować sobie ciekawą prezentację, wspomnienia z podróży czy może przewodnik po odwiedzanych miejscach.

W zasadzie będziemy tylko potrzebować do tego swoich materiałów, by dodać je w odpowiednim miejscu. Dostępne szablony i wzory kolejnych stron załatwią resztę.

Możemy dodawać zdjęcia, całe galerie zdjęć, artykuły (jeśli mamy już gdzieś gotowe, na przykład na naszym blogu, wystarczy podać link) czy nasze filmy.

Czasem przy imporcie tekstu może coś pójść nie tak czy będziemy chcieli coś w nich edytować, usuwać albo dodawać, wystarczy wtedy skorzystać z prostego edytora i zapisać po wszystkim nasze zmiany.

Papermine beta from Niccolò Brogi on Vimeo.

Moje twórcze próby możecie podejrzeć klikając w ten obrazek po lewej. Wprawdzie efekt nie jest powalający, ale patrząc po filmiku promocyjnym powyżej, zobaczycie, że można dzięki temu narzędziu stworzyć naprawdę efektowne prezentacje. Papermine jest jeszcze w fazie beta, ale testy są otwarte, każdy z chętnych (100 osób dziennie) może wypróbować jego możliwości za darmo. Nie znalazłem na stronie informacji o planowanych opłatach, ale póki ich nie ma, zachęcam do skorzystania. Inne prezentacje wideo z tutorialami znajdziecie pod tym linkiem.

Grafiki z Flickr: Paryż, Londyn.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: