Aplikacje webowe

Świetnie wyglądający i motywujący dodatek do Chrome - Momentum

Konrad Kozłowski
20

Lista zadań do zrobienia wcale sie nie zmniejsza, a Wy po otwarciu nowej karty znów klikacie w zakładkę z białym "f" na niebieskim tle, odwlekając wykonanie czegoś konkretnego. Wbrew pozorom, coś takiego zdarza się coraz większej liczbie osób i choć oczywiście nic nie będzie bardziej skuteczne od na...

Lista zadań do zrobienia wcale sie nie zmniejsza, a Wy po otwarciu nowej karty znów klikacie w zakładkę z białym "f" na niebieskim tle, odwlekając wykonanie czegoś konkretnego. Wbrew pozorom, coś takiego zdarza się coraz większej liczbie osób i choć oczywiście nic nie będzie bardziej skuteczne od naszej silnej woli, to mimo wszystko warto ją czasem wspomóc.

Zasoby Chrome Web Store potrafią być zaskakujące. Znajdziemy tam nie tylko rozszerzenia i aplikacje od rozpoznawalnych usług i stron, ale również te, których nazwy na pierwszy rzut oka nam nic nie mówią. Później jednak wpisują się w naszą codzienność w czasie pracy czy rozrywki na tyle, że jedyne co możemy zrobić to polecić. Jednym z nich jest dodatek Momentum, który sprawdziłem ze zwykłej ciekawości. Pomocne okazały się także intrygujące zrzuty ekranu oraz treściwy opis. Nowa karta, jako źródło inspiracji? Nie mogłem nie kliknąć przycisku instalującego dodatek.

Converted_file_dd02804c

Momentum zastępuje nam dotychczasowy wygląd nowej karty. Co zyskujemy? Po pierwsze - świetne tło. Prezentowane losowo grafiki w tle robią spore wrażenie, a przecież przyjemnie jest patrzeć na ładne rzeczy. Po drugie, znajdziemy tam takie informacje jak aktualna godzina i temperatura na zewnątrz, a w lewym górnym rogu umieszczono skrót do zakładki z aplikacjami. Nic szczególnego? Jest coś jeszcze.

Converted_file_f92af213

Po otwarciu nowej karty będziemy pozdrawiani zależnym od pory dnia przywitaniem. Zaraz poniżej znalazło się miejsce na wpisanie dowolnego zadania na konkretny dzień, a przy dolnej krawędzi okna przeczytamy motywujące cytaty. Dwukrotne kliknięcie na jeden z elementów pozwoli na zmianę formatu wyświetlania (godzina, pogoda) lub edycję (miejsce na imię). Jeśli macie do zrobienia więcej niż jedną rzecz, w prawym dolnym rogu znajdziecie typową listę zadań, gdzie możecie dodawać kolejne pozycje.

Momentum pobierzecie za darmo z Chrome Web Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu