Felietony

Panie Prezydencie - szacuneczek, ale..

Grzegorz Marczak
Panie Prezydencie - szacuneczek, ale..
20

Nie wiem czy to się zdarzało wcześniej, nie przypominam sobie. Dziś w każdym razie Prezydent naszego kochanego kraju napisał list do przedsiębiorców i inwestorów z doliny krzemowej. Wśród adresatów tej korespondencji były takie nazwiska jak Dave McClure, Paul Graham, Steve Blank, Guy Kawasaki, Mich...

Nie wiem czy to się zdarzało wcześniej, nie przypominam sobie. Dziś w każdym razie Prezydent naszego kochanego kraju napisał list do przedsiębiorców i inwestorów z doliny krzemowej. Wśród adresatów tej korespondencji były takie nazwiska jak Dave McClure, Paul Graham, Steve Blank, Guy Kawasaki, Michael Arrington itp.

Prezydent w liście do społeczności przedsiębiorców i inwestorów zwraca uwagę na naszą myśl technologiczną, pokazuj aktywność branży startupowej czy też przypomina o naszym potencjale jeśli chodzi o branżę gier. Zapraszając jednocześnie zagraniczne firmy i inwestorów do współpracy. Patrząc na wymieniane aktywności i inwestorów i fundusze widzę kto był doradcą przy tworzeniu tej wiadomości :) Mimo wszystko gratuluję znalezienia się w Prezydenckim liście!

Szanowni Przedsiębiorcy z Silicon Valley!

Silicon Valley i Polskę – kuźnię technicznych talentów, dzieli odległość prawie połowy globu ziemskiego. Ale w dzisiejszej zglobalizowanej gospodarce jesteśmy praktycznie sąsiadami. Drogą łączenia kapitału, osób i idei, możemy wspólnie rozwiązywać problemy świata, budować odważne start-upy i wskazywać społeczeństwu drogę do rozwoju. Polacy, mieszkający w centrum Europy, znają zachodnie i wschodnie smaki europejskiego życia i kultury. Jesteśmy kreatywni, przedsiębiorczy, otwarci na współpracę i miłujemy wolność. To wartości fundamentalne dla rozwoju i dobrobytu tak USA, jak i Polski.

Korespondencja ta związana jest z tygodniem Przedsiębiorczości jaki właśnie trwa. Zapewne też znajdą się tacy, którzy będą doszukiwać się w tej akcji podtekstów politycznych czy też propagandowych. Szczerze mówiąc nie obchodzi mnie to ponieważ widzę same zalety takiej aktywności ze strony głowy Państwa.

Tak więc szacunek Panie Prezydencie za inicjatywę i aktywność ale..

I tutaj marzy mi się aby ta troska o przedsiębiorców i przedsiębiorczość przejawiała się nie tylko w takiej komunikacji ale też w działaniach które pozwolą: odciążyć nasze firmy od nadmiaru biurokracji, ograniczyć absurdalne przepisy prawa i zadbać o edukację związaną z przedsiębiorczością. Jeśli powstanie inicjatywa Prezydencka w tych sprawach (skuteczna) moje oklaski będą jeszcze głośniejsze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup