Samsung

Jeszcze lepsze wyniki Samsunga Galaxy S6 Edge w GeekBench - Koreańczycy mocno optymalizują oprogramowanie

Jakub Szczęsny
Jeszcze lepsze wyniki Samsunga Galaxy S6 Edge w GeekBench - Koreańczycy mocno optymalizują oprogramowanie
13

Pamiętacie, jak pisałem o Samsungu Galaxy S6 Edge? Wspomniałem Wam o tym, że będzie najwydajniejszy smartfon z Androidem na pokładzie. I wcale nie odżegnuję się od tego stwierdzenia - jest tak, jak przewidziałem. W teście z wykorzystaniem jednego rdzenia procesora (Exynos 7420) osiągnął on wynik nie...

Pamiętacie, jak pisałem o Samsungu Galaxy S6 Edge? Wspomniałem Wam o tym, że będzie najwydajniejszy smartfon z Androidem na pokładzie. I wcale nie odżegnuję się od tego stwierdzenia - jest tak, jak przewidziałem. W teście z wykorzystaniem jednego rdzenia procesora (Exynos 7420) osiągnął on wynik nieco gorszy od iPhone 6 Plus i Nexusa 9. Jednak w wypadku zastosowania exynosowego oktetu, bił na głowę każde dostępne w benchmarku urządzenie.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy nieco zaktualizowane dane na temat S6 Edge. Nowe wyniki benchmarku dla tego modelu nie zmieniają wiele w wypadku zastosowania jednego rdzenia procesora - wynik jest dosłownie o 3 punkty lepszy. Jednak kiedy Exynos zaprzęgnie do pracy wszystkie osiem rdzeni - mamy naprawdę mocny wynik, który... może się okazać trudny do pobicia. W najnowszej analizie wydajności S6 Edge otrzymał niemal o 300 punktów więcej, niż podczas debiutu w bazie GeekBench.

Wyższy wynik tego urządzenia jest z pewnością związany z postępującymi cały czas pracami nad zoptymalizowaniem TouchWiza i wykorzystaniem pełni możliwości drzemiących w architekturze 64-bitowej. Samsung być może wraz z tym urządzeniem (i Samsungiem Galaxy S6) zerwie z łatką mułowatego i przekombinowanego TouchWiza, z którym i ja mam codziennie do czynienia. Muszę przyznać przy okazji, że o ile TouchWiz jest ciekawą nakładką producencką, to w tym momencie rzeczywiście po pewnym czasie lubi urządzenie mocno zamulić. Stąd od zawsze mówiłem, że jak Android, to tylko czysty.

Ponadto, nie sugerowałbym się tak bardzo wynikiem dla jednego rdzenia procesora. W Sklepie Play od dawna są już aplikacje świetnie radzące sobie z większą ilością rdzeni i dzięki temu ten telefon może naprawdę rozwinąć skrzydła. Samsung stawia na moc - o ile nie spotka się to z kolejną edycją ciężkiego TouchWiza (a tak nie powinno być), będzie to naprawdę udany wydajnościowo smartfon.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu