Polska

W Lodówkomatach czekać będą na nas zakupy spożywcze. Szykuje się rewolucja w kupowaniu żywności?

Kamil Świtalski
20

Zamawianie jedzenia do automatu na wzór Paczkomat? To powoli staje się możliwe dzięki Lodówkomatom, które zaczynają pojawiać się na polskich ulicach.

Paczkomaty okazały się ogromnym hitem — jestem jednym z tych, którzy tylko mogą, sięgają właśnie po tę formę wysyłki. Odbieram kiedy chcę, nie muszę narażać się na kolejne niesnaski z kurierami którzy nie zastali mnie w domu, a w świetle ostatniego krajobrazu świata: przy okazji unikam kontaktu z drugim człowiekiem. Ze względu jednak na specyfikę tych urządzeń — trudno zamawiać do nich produkty spożywcze, które powinny być przechowywane w niskiej temperaturze. Ale Twórca paczkomatów, Rafał Brzoska, idzie krok dalej i przedstawia Lodówkomaty. Urządzenia o których słyszeliśmy już od kilku dobrych lat (pierwsze informacje na ten temat pojawiały się jeszcze w 2015 roku) teraz trafiają na ulice. Póki co Lodówkomaty znaleźć można w Warszawie i Krakowie — nie ma ich zbyt wiele, ale jeżeli kupowanie jedzenia przez internet się upowszechni — nie zdziwię się, jeżeli w najbliższych miesiącach zaroi się od takich urządzeń w okolicy.

lodówkomat temperatura

Lodówkomaty od Inpost: trzy poziomy temperatur

W Lodówkomatach InPost dostępne są schowki z różnymi temperaturami: +18*C, +4*C-0*C oraz —18*C. Dzięki temu można tam spokojnie zamawiać nie tylko gry, ubrania i rozmaite bibeloty, ale także warzywa i owoce, mrożonki, artykuły farmaceutyczne czy nawet kwiaty. Lista partnerów widniejąca na oficjalnej stronie Lodówkomatów póki co nie powala — ale dołączył do nich właśnie bardzo poważny gracz: Auchan, który może dać usłudze solidnego kopa — i pozwolić im się upowszechnić. Na stronie można znaleźć także mapkę z Lodówkomatami — na tle Paczkomatów wypada dość blado, ale... w końcu od czegoś trzeba zacząć, prawda?

lodówkomaty mapa

Z dumą o Lodówkomatach rozpisał się także Rafał Brzoska na swoim profilu w serwisie LinkedIn:

Każdy kryzys gospodarczy zmienia oblicze gospodarki.Każdy przedsiębiorca widzi albo szanse albo zagrożenia, albo jedno i drugie (najlepiej). My widzimy mnóstwo zagrożeń, ale również wiele szans - niektóre już wykorzystujemy uruchamiając nowe usługi. Nasz pilotażowy projekt lodówkomatów właśnie pozyskał nowego dużego partnera w dostawach świeżej żywności z gwarantowaną zachowaną temperaturą dostaw. Zarówno mrożonki jak i świeże owoce i warzywa. Widzimy olbrzymi potencjał w kanale e-grocery i zamierzamy na nim odcisnąć swoje mocne inpostowe piętno:) Okres inwestycji w tej materii czas zacząć! Dumny jak zwykle z !!!!

Źródło: Lodówkomaty, LinkedIn

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu