Biznes

Zobaczcie jak wyglądają nowe Paczkomaty InPostu stawiane wewnątrz budynków

Grzegorz Ułan
Zobaczcie jak wyglądają nowe Paczkomaty InPostu stawiane wewnątrz budynków
55

Kończą się już chyba miejsca InPostowi do stawiania swoich Paczkomatów na zewnątrz, dziś ogłosił właśnie nowy projekt - Paczkomaty InDoor, które będą umieszczane wewnątrz budynków.

Do tej pory InPost zainstalował 7000 Paczkomatów w różnych lokalizacjach na terenie całego kraju na zewnątrz, czyli w opcji dostępnej przez 24/7/365. Nowy projekt Paczkomatów InDoor siłą rzeczy będzie ograniczony w tym zakresie, przynajmniej w części budynków, do których dostęp jest do określonej godziny.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

Wrzesień zaczynamy z kolejnym rewolucyjnym projektem – Paczkomatem InDoor. Zdecydowaliśmy się opracować i zbudować nową wersję popularnego Paczkomatu, ponieważ naszym zdaniem urządzenia tego typu mają olbrzymi potencjał. Już teraz klienci centrów handlowych, pracownicy biurowców czy mieszkańcy nowoczesnych osiedli będą mieli bezpośredni dostęp do wyjątkowej jakości usług InPost bez wychodzenia z budynku. Pierwszy Paczkomat InDoor został zainstalowany w prestiżowej lokalizacji, Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, na warszawskim Powiślu.

Nowe maszyny InPostu będą stawiane w biurowcach, blokach mieszkalnych i galeriach handlowych. Chyba najbardziej zadowoleni będą z tego mieszkańcy nowych osiedli mieszkalnych, gdzie taki Paczkomat w budynku uatrakcyjni znacznie taką lokalizację, no i też będzie dostępny przez całą dobę.

Rafał Brzoska:

Wprowadzając nowe technologie oraz proste, funkcjonalne rozwiązania właściciel nieruchomości dba o czas i wygodę mieszkańców, i użytkowników, jednocześnie zwiększa atrakcyjność swojej nieruchomości. Ponadto Paczkomaty są rozwiązaniem prośrodowiskowym – dostawy do naszych maszyn oznaczają nawet o 75% mniejszą emisję CO2!

W przypadku biurowców, obiektów usługowych czy galerii handlowych, ograniczenie czasowe na odbiór przesyłki w takich Paczkomatach spowoduje automatyczne wydłużenie terminu na odbiór, z wcześniejszą informacją dla odbierającego o godzinach, w których Paczkomat będzie dostępny.

InPost zachęca jednocześnie właścicieli takich obiektów, do zgłaszania chęci zainstalowania na swoim terenie wewnątrz budynków nowych Paczkomatów. Wymagania są cztery - w wybranej lokalizacji musi być dobry zasięg GSM, źródło ciągłego zasilania Paczkomatu, do 4 m2 powierzchni oraz chętny musi być właścicielem gruntu lub mieć prawo do dysponowania nim.

Źródło: InPost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu