Facebook

PAC-MAN, Galaga, SPACE INVADERS i wiele innych gier wbudowanych w Facebook Messengera

Tomasz Popielarczyk
PAC-MAN, Galaga, SPACE INVADERS i wiele innych gier wbudowanych w Facebook Messengera
12

Facebook uruchamia Instant Games, czyli gry wbudowane w komunikator i nastawione wspólną zabawę z naszymi znajomymi. Na początek udostępniono kilka kultowych produkcji.

Instant Games są dostępne jako nowa ikonka w oknie rozmowy. Łatwo ją rozpoznać, bo ma postać gamepada. Po jej stuknięciu palcem wywołujemy listę gier, w które możemy zagrać ze znajomymi. Część z nich to produkcje nastawione na rozgrywkę wieloosobową, a w inne gramy w pojedynkę, żeby następnie porównać uzyskany wynik punktowy. Na starcie mamy dostępnych całkiem sporo pozycji. Wśród nich znajdują się m.in. PAC-MAN, Galaga, SPACE INVADERS, EverWing, TRACK & FIELD 100M, a także Words with Friends: Frenzy.

Facebook jednocześnie udostępnił dwa klipy wideo. Pierwszy z nich promuje nowe rozwiązanie, a drugi pokazuje, jak ono działa w praktyce. Na marginesie trzeba dodać, że ostatnio ekipa Zuckerberga coraz lepiej radzi sobie z tego typu materiałami. Bardzo przyjemnie się je ogląda.

Gry startują w 30 krajach. Facebook nie precyzuje, w których dokładnie. Będą one dostępne na Androidzie oraz iOS w najnowszych wersjach Messengera. Dajcie znać, czy już się u Was pojawiły.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu