15

Jak ja na to czekałem! Netflix pokazuje zwiastun i ujawnia datę premiery 2. sezonu Ozark!

2 sezon Ozark na Netflix
Od lipca zeszłego roku wyczekiwałem na tę informację. Zapowiedzi nakręcenia 2. sezonu naprawdę udanego serialu "Ozark" wzbudziły moją ciekawość, ale dopiero dzisiaj poznaliśmy datę premiery i ujrzeliśmy pierwszą zapowiedź wideo. "Ozark" pówróci jeszcze w te wakacje!

Mówi się, że to odpowiedź Netflixa na „Breaking Bad” (nawet w swojej recenzji napisałem, że „Ozark” jest serialem w stylu „Breaking Bad”). Jeśli tak w rzeczywistości było, to nie mam nic przeciwko takim działaniom, jeśli serial jest tak dobry jak „Ozark”. Największą sympatię wzbudził u mnie odgrywający główną rolę Jason Bateman, który do tej pory słynął raczej z komediowych produkcji. To nie przeszkodziło mu jednak wcielić się w Marty’ego Byrde’a, który po tym, jak jego wspólnik próbował dorabiać na boku oszukując dilerów narkotykowych, wraz ze swoją rodziną zmuszony jest zaszyć się w stanie Missouri, w ośrodku Ozark nad jeziorem. Przed takimi ludźmi, z jakimi zadawał się jego biznesowy partner, nie da się jednak łatwo uciec. Dlatego Marty postanawia zwrócić im ogromne pieniądze piorąc je za pośrednictwem lokalnych biznesów.

„Ozark” znalazł się w moim zestawieniu największych zaskoczeń serialowych w 2017 roku.

Bateman świetnie wypada, jako człowiek o stalowych nerwach, zawsze starający się znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Nie traci zimnej krwi i realizuje swoje plany niezależnie od okoliczności. Naturalnie sytuacja, w jakiej się znalazł, ma wpływ na jego małżonkę i dwóję dzieci, które nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca w nowym miejscu. Dodatkowo, miejscowi wcale nie zamierzają zignorować nowego mieszkańca. Pierwszy sezon oglądałem niemal bez przerw, bo nie tylko udała się tu historia, ale i realizacja serialu.

W drugim sezonie będziemy śledzić dalsze losy Marty’ego Byrde’a i jego rodziny wmieszanych w niebezpieczny światek narkotywego kartelu. W momencie, kiedy Byrde’om wydawało się, że po śmierci Dela wszystko zacznie się układać, gang wysyła swoją bezwględną prawniczkę Helen Pierce, by trochę namieszała. Marty i Wendy próbują pogodzić interes rodziny z narastającym zagrożeniem. Ich współpraca z żądnymi władzy Snellami, kartelem i ich nową wysłanniczką Ruth Langmore, której ojciec Case właśnie wyszedł z więzienia staję coraz bardziej ryzykowna. Stawka jest wyższa niż kiedykolwiek, a Byrde’owie wkrótce zrozumieją, że żeby wyjść z tej sytuacji cało, muszą iść na całość.

Zwiastun i data premiery 2. sezonu „Ozark”

Przed nami premiera 2. sezonu „Ozark„, która nastąpi 31 sierpnia. Netflix postanowił tym razem umilić nam samą końcówkę wakacji, co ma swoje dobre i złe strony:) Po prostu szkoda, że musimy czekać na nowe odcinki tak długo.