Smartfony

OxygenOS + ColorOS = H2OOS. To może być równanie na nową nakładkę OnePlus i OPPO

Mirosław Mazanec
OxygenOS + ColorOS = H2OOS. To może być równanie na nową nakładkę OnePlus i OPPO
5

Smartfony OnePlus zdobyły popularność bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości, wydajnością oraz nakładką. Dla wielu to najlepsza „skórka” na Androida. Wygląda jednak na to, że przyjdzie nam się z nią pożegnać.

W połowie zeszłego roku OnePlus ogłosił, że oficjalnie stał się częścią Oppo. Na połączeniu miały skorzystać obie firmy, współpraca miała dotyczyć tak urządzeń jak i oprogramowania.

Jak pokazał w swoim najnowszym filmie Marques Brownlee czyli MKBHD, wydany na razie w Chinach OnePlus 10 Pro nie ma już nakładki OxygenOS tylko ColorOS, znaną z telefonów OPPO. Również 80 W ładowarka pracuje w technologii OPPO SuperVOOC, a nie Warp Charge OnePus.

Z kolei wg. leakstera Mukula Sharmy system jaki ujrzymy na smartfonach OnePlus będzie się nazywać H2OOS.

Nie wiadomo jednak, czy będzie on tylko przeznaczony dla tej marki, czy również OPPO.

W zeszłym roku w Chinach OnePlus wraz z premierą serii 9 przeszedł na ColorOS. Pete Lau, dyrektor generalny OnePlus przyznaje, że producent ma problemy z dystrybucją Androida 12 na swoje telefony. Aktualizacje wiążą się z wieloma kłopotami dla użytkowników. Dlatego został nawet powołany specjalny zespół pracujący nad usprawnieniem procesu aktualizacji. O problemie pisał Krzysztof Rojek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu