Ciekawe strony

Outsourcing komentarzy - Disqus wygrywa z konkurencją

Grzegorz Marczak
Outsourcing komentarzy - Disqus wygrywa z konkurencją
2

Swojego czasu opisywałem start dwóch serwisów (Intense Debate i Disqus) mających zapewnić nam lepsze (lepiej wyglądające, lepsze funkcjonalnie i lepiej zarządzane) systemy komentarzy dla naszych blogów. Oba systemy zapowiadały się dość ciekawie i był bardzo zbliżone funkcjonalnie. W tym tygodni...


Swojego czasu opisywałem start dwóch serwisów (Intense Debate i Disqus) mających zapewnić nam lepsze (lepiej wyglądające, lepsze funkcjonalnie i lepiej zarządzane) systemy komentarzy dla naszych blogów. Oba systemy zapowiadały się dość ciekawie i był bardzo zbliżone funkcjonalnie.

W tym tygodniu serwis Disqus ogłosił iż udało mu się pozyskać $500 tysięcy dolarów dofinansowania od Union Square Ventures. Dodatkowo serwis wypuścił nową wersję swojego systemu komentarzy w którym zrezygnował z część nieco niezrozumiałych funkcjonalności (forum które tworzone było na bazie naszych komentarzy z bloga)..

Disqus na tle konkurentów staje się wyróżniającym systemem obsługującym komentarz, ostatnio serwis pochwalił się swoimi statystykami z których możemy wyczytać iż wspiera on już ponad 4 tysiące blogów oraz 60 tysięcy komentatorów. Serwis miesięcznie odwiedza około 125 tysięcy unikalnych użytkowników (ale nie wiem jak jest to liczone i czy komentarz na blogu jest wizytą liczoną na konto serwisu czy nie)
Przyznam, że gdyby nie fakt że komentarze trzymane są na serwerach Disqus (wprawdzie można je importować i eksportować, wprowadzać zmiany w wyglądzie itp.) to chyba skorzystał bym z takiej usługi.

Na pewno warto przyjrzeć się z bliska ofercie Disqus - ponieważ system ten wyrasta na dominujący w tej kategorii dlatego może bardzo szybko zyskać popularność na bazie której będzie budować dodatkowe funkcjonalności i to nie tylko skupiające się na komentarzach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogkomentarzedisqus